Başarılı öğrenciler ödüllendirildi

Oyak tarafından düzenlenen Matematik Olimpiyatlarında Hatay üçüncüsü olan Kırıkhan Naim Atakaş Anadolu Lisesi öğrencileri ödüllendirildi. 
    
Başarılı öğrenciler ödüllendirildi
Naim Atakaş Anadolu Lisesinde yapılan ödül törenine Kaymakam Fecri Fikret Çelik, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Kavak, Belediye Başkan Yardımcısı Uğur Polat ile sivil toplum örgütü temsilcileri katıldı.
     Kaymakam Çelik, burada yaptığı konuşmada, başarının ancak inanmakla mümkün olacağını i bildirerek, ''Sabah evden çıkarken 'ben bunu yapacağım' diye kendi kendinize şartlanın. Bu şartlanma sizi başarıya götürecektir. İşte bu çocuklarımız da azmederek başardılar. Peki bu yeterli mi, hayır. Daha fazla çalışarak birinci olmalısınız. Bizler sizlerin daha yükseklere, daha iyi yerlere gelmenizi istiyoruz. Geldiğiniz güzel yerlerle övünmek istiyoruz'' dedi.
     Öğretmenlere de seslenen Çelik, öğretmenlerin verdiği eğitimle Türkiye'nin geleceğinin inşa edildiğini söyledi.
     İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Kavak da başarılı öğrencileri tebrik ederek, ''Bu durum sizlerin daha neler yapacağının bir göstergesidir. Bu başarıyı bir kez daha sizlerle beraber kutlamanın mutluluğu içerisindeyiz. Sizler, fen liselerini ve yüksek puanla öğrenci alan geniş imkanları olan Anadolu liselerini geride bırakarak kırsal alanlardaki öğrencilerin de başarıda sınır tanımayacağını tüm arkadaşlarınıza gösterdiniz. Sizin şahsınızda tüm öğrencilerime sesleniyorum. Artık kabuğunuzu kırın ve içinizdeki cevheri açığa çıkartın, bu ışığı ben sizlerin gözlerinde görüyorum'' dedi.
     Okul Müdürü Hayri Çelik ise okullarının her yıl önemli başarılara imza attığını belirterek, ''Her geçen yıl başarımızı artırarak bölgemizde model okul olmak istiyoruz. Bu arzumuzda bizlere destek olan herkese teşekkür ediyor, bizlere bu sevinci yaşatan öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyorum'' dedi.
     Okul Aile Birliği Başkanı Murat Hekimoğlu da gösterdikleri başarıyla öğretmenlerini ve velileri gururlandıran öğrencileri tebrik ederek, öğrencilerin başarısında emeği geçenlere teşekkür etti.
     Daha sonra olimpiyatlarda üçüncü olan Melike Güç, Binnaz Beyza Şahin, Mustafa Çavaş ve Eyüp Sivri isimli öğrencilere plaket ve çeşitli hediyeler verildi.