BAŞARILI ÖĞRENCİLER YEMEKTE AĞIRLANDI

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında, ilimiz merkezinde, belde ve köylerimizde okullarında başarılı olan 28 öğrencimiz,  Vali  Lekesiz ve eşi  Zehra Lekesiz’in ev sahipliğinde öğle yemeğinde ağırlandılar.
BAŞARILI ÖĞRENCİLER YEMEKTE AĞIRLANDI
Antakya Oteli’nde gerçekleşen etkinlikte konuşan Vali Lekesiz, 23 Nisan tarihinin, 93 yıl önce milli egemenliğin merkezi olan Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM)’nin açıldığı önemli bir milat olduğunu ifade ederek, ‘Bu günü Büyük Atatürk sizlere bayram olarak armağan etti. Bugün, dünya genelinde diline, dinine, ırkına bakılmaksızın tüm çocuklara bayram olarak sunulan özel bir gün. Bu büyük bayramı sizlerle beraber kutlamanın mutluluğunu yaşıyoruz.’dedi.Geleceğimizin güvencesi olan değerli gençlerimizin daha mutlu bir gelecek kurabilmeleri, eğitimlerini daha modern ve sağlıklı ortamlarda sürdürebilmeleri kısacası hayat yokuşunu daha rahatlıkla çıkabilmeleri için gayretlerini kararlılıkla sürdürdüklerini ifade eden Lekesiz, ‘Ülkemizin sahip olduğu parlak zaferlerle dolu mazisi hepimiz için bir iftihar vesiledir. Ancak sizler ülkemizin ve ilimizin bundan sonraki 30-40 ve 50 yılına imza atacak, geleceğini şekillendirecek olan kuşaklar olarak, alacağınız eğitim, öğreneceğiniz bilgilerin hepsinin de gelecek kurgulu, yönelimli ve geleceğin bilgileri olması gerekir.
 
 Bunun anlamı; geleceğe dair yapacağınız tüm planların, çalışmaların o günün şartlarıyla uyumlu olması demektir. Sizlere sunulan eğitim imkanlarını en iyi şekilde değerlendirin, ülkenizi, dünyayı lütfen yakından takip edin. Günümüzde dünyada olan biteni, insanlığın ortak birikimini yakından takip edebilmeniz için sizlere düne göre daha büyük fırsatlar da sunulmuş durumda.’ dedi. Lekesiz, ‘Okumaktan, sorgulamaktan hiçbir zaman çekinmeyin, farklı kültürlerle tanışmanın ve bir arada yaşamanın büyük bir zenginlik olduğunu unutmayın. Bu farklılıklardan beslenmenin size sağlayacağı hoşgörünün, barışın, sevginin ufkunuzu genişletmesine izin verin. Sizlerin burada olması, gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınızın neticesidir.’diye konuştu. Sıcak ve samimi bir sohbet eşliğinde devam eden yemeğe İl Milli Eğitim Müdürü Osman Şimşek ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Şube Müdürü Kemal Gülistan da katıldı.ilimize gelen çocuklarımız, tarihi ve turistik yerleri gezdiler, bayram kutlamasına katıldılar, Vali Konağı’nda da misafir edilecek olan çocuklarımız daha sonra belde ve köylerine dönecekler.