BAŞBAKAN ERDOĞAN IN HATAY ZİYARETİ

Başbakan  Recep Tayyip Erdoğan,  Reyhanlı ilçemize gelerek, 11 Mayıs'ta yaşanan elim olaydan dolayı başsağlığı ve geçmiş olsun dileğinde bulundu.
BAŞBAKAN ERDOĞAN IN HATAY ZİYARETİ
İçişleri Bakanı Sayın Muammer Güler, Sağlık Bakanı Sayın Mehmet Müezzinoğlu, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Fatma Şahin’in de bulunduğu heyeti Adalet Bakanı Sayın Sadullah Ergin, Hatay Valisi Sayın M.Celalettin Lekesiz, Emniyet Genel Müdürü Sayın Mehmet Kılıçlar, Hatay Milletvekilleri, bazı siyasi parti temsilcileri, il ve ilçe protokol üyeleri karşıladı.Saat 13.00’de,olayın yaşandığı belediye binası önünde vatandaşlara hitap eden Başbakan  Erdoğan, saldırıda hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı, yaralılara da acil şifalar diledi. Hayatını kaybedenlerin, makamların en yücesine ulaştığını ifade eden Erdoğan, ‘Ama şunu da bilmenizi istiyorum ki, onların o makamlara ulaşmasına neden olan alçaklar,  zalimler, onlar da ebedi alemde cehennemde yerlerini alacaklardır.’ dedi. Ülkelerinde yaşanan savaştan dolayı yaklaşık 300 bin Suriyeli’nin ülkelerini terk etmek zorunda kaldığını ifade eden Başbakan Erdoğan, ‘Bilesiniz ki onlar bizim kardeşlerimizdir. Bize inandıkları için, bize güvendikleri için buradalar.
 
Yoksa kimse evinden, barkından kaçarak, onu terk ederek başka ülkelere gitmez. Allah göstermesin başınıza böyle bela gelecek olsa ne yaparsınız? İşte o zaman ne yaparsınız şimdi de aynı şeyi yapacağız. Bu fitne fesada, bu nifaka asla pirim vermeyeceğiz.’ diye konuştu. Reyhanlı halkının şu anda içinde bulunduğu birlik ve beraberliğini devam ettirmelerini isteyen Başbakan Erdoğan, ‘Türkiye güçlü bir ülkedir, hiç endişe etmeyin. Bugünler gelip geçer ve geçecek. Bütün sıkıntıları süratle aşacağız. Maddi ve manevi zarara uğrayan vatandaşlarımıza gerekli destekleri vermeye de devam edeceğiz.’şeklinde konuştu.Vatandaşlara hitabının ardından Reyhanlı Kaymakamlığı’nda sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ile basına kapalı olarak gerçekleşen ve yaklaşık 3 saat süren toplantı yapan Başbakan Erdoğan ardından olayın yaşandığı belediye binası ve PTT önünde incelemelerde bulundu. Daha sonra olayda yakınlarını kaybeden Aslan, Cüneydioğlu ve Bozkaya ailelerine taziye ziyaretinde bulundu, ailelerin acısını paylaştı. Ardından Antakya’ya geçerek Mustafa Kemal Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde tedavi gören yaralıları ziyaret eden ve geçmiş olsun dileklerini ileten Başbakan Erdoğan hastane ziyaretinin ardından ilimizden ayrıldı.