BASIN ILAN KURULU IL MUDURU UCAR AA'YI ZIYARET ETTI

Basın İlan Kurumu İl Müdürü Murat Uçar, Anadolu Ajansı'nın (A.A) Atatürk çizgisinde yerel basına önemli katkı sağladığını söyledi.
BASIN ILAN KURULU IL MUDURU UCAR AA'YI ZIYARET ETTI
  Uçar, AA'nın Hatay Bürosu'nu ziyaret ederek Büro Sorumlusu Ramazan Şanıvar'dan çalışmalar ve aboneler hakkında bilgi aldı.
     AA ile koordineli çalışacaklarını ifade eden Uçar, şöyle devam etti:
     ''AA, bizim kardeş kuruluşumuzdur. Sonuç olarak kurumlarımızın ortak amacı, medyaya destek olmak ve gazetelerin yaşamalarını kolaylaştırmak, faaliyetlerini sürdürmelerini sağlamak, gündemi takip etmek, haber akışını sağlamaktır. Hatay'da 25. büromuzu açtık. Amacımız, yerel basın ilanlarını dengeli dağıtımını sağlamak, gazeteleri denetlemek ve destek vermektir. Anadolu Ajansı Atatürk düşünceleri çizgisinde yerel basına önemli katkı sağlıyor.
 Yerel gazetelerin, devlet terbiyesinde görev yapan, haber çeşitliliği ve ilçe haberleriyle çok sembolik ücretle abone yapan Anadolu Ajansı'ndan yararlanmalarını öneriyorum. 1-2 kişiyle çıkan gazetelerin olduğunu biliyoruz. Bunları yakın takipe alacağız. Amacımız, gazeteleri cezalandırmak değil, doğru gazetecilik yapan ile yapmayanları belirlemektir. Gazeteleri kaliteli yayıncılıkla iyi bir yerlere taşımayı hedefliyoruz.''

     AA Hatay Büro Sorumlusu Ramazan Şanıvar, Antakya kent merkezinin yanı sıra 11 ilçede yurt muhabirlerinin bulunduğunu, ajansın güvenilir, hızlı, doğru haberciliğin yanı sıra özel haberlerle de kentin nabzını tuttuğunu, gözü, kulağı ve sesi olduğunu belirterek, ajansın çalışma prensipleri ve aboneler hakkında bilgi verdi.