BASIN İLAN KURUMU GENEL MÜDÜRÜ ATALAY DAN HGC ZİYARET

Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, ülkede bağımsız, özgür ve demokratik ortamda filizlenen güçlü bir basına ihtiyaç olduğunu söyledi.
BASIN İLAN KURUMU GENEL MÜDÜRÜ ATALAY DAN HGC ZİYARET
 Atalay, Hatay Gazeteciler Cemiyeti (HGC) Başkanı Ahmet Yetişen ve üyelerini ziyaretinde yaptığı konuşmada, Basın İlan Kurumu olarak, en sağdan en sola kadar bütün görüşlerin temsil edilebildiği, herkesin inandığını özgürce yazabildiği bir ortamı oluşturmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.
     Gazetecilikte şantaj, iftira ve yalancılık olmaması şartıyla her türlü desteği vereceklerini ve gazetecilerin yanlarında olacaklarını ifade eden Atalay, şöyle devam etti:
     ''Bizim için bir gazete, bazen bir teksir kağıdı da olsa kıymetlidir. Hiçbir gazeteyi küçümsemiyor, yok saymıyoruz. Gazetecilik sadece birkaç kişinin ekmek yediği bir şey değil. Basın ülkemiz için önemlidir. Ülkede bağımsız, özgür, demokratik ortamda yeşeren, filizlenen, güçlü bir basına ihtiyacımız var. Bunun için de ne yapılması gerekiyorsa hepsinde varız. Biz bir aileyiz ve bir bütünüz. Bu gemide hepimiz yaşıyoruz ve bu gemi su aldığında hepimiz batarız.''
     Atalay, kısa bir süre sonra Hatay'da Basın İlan Kurumu şubesinin kurulacağını hatırlatarak, ''Amacımız sizi güçlendirmek, yük olmaya değil yük almaya gelmek. Size daha çok kazandırmak, standartlarınızı yükseltmek. Gittiğimiz illerde bu amacı taşıyoruz. Kamu ilanlarının dışında çok yüksek potansiyelimiz var. En güçlü ulusal basın bile buradaki yerel gazeteler kadar güçlü değildir. Siz halkla doğrudan ilişkiler halindesiniz'' diye konuştu.
     HGC Başkanı Yetişen de yerel gazete sayıları hakkında bilgi vererek, ziyaretten dolayı Atalay'a günün anısına plaket sundu.
     Atalay, daha sonra Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.