Basın İlan Kurumu Hatay Şube Müdürü Uçar'da HGC'ye ziyaret

Basın İlan Kurumu Hatay Şube Müdürü Murat Uçar, Hatay Gazeteciler Cemiyeti'ni (HGC) ziyaret etti.
Basın İlan Kurumu Hatay Şube Müdürü Uçar'da HGC'ye ziyaret
Uçar, ziyarette yaptığı konuşmada, kurumun kentte faaliyete başlamasıyla yerel gazetelere kalite getireceğine inandığını, gazete temsilcileriyle daha sıkı ilişkiler kurarak yaşanan sıkıntıların giderileceğini söyledi.
     Basın İlan Kurumu'nun faaliyete girdiği 15 eylül tarihinden bu yana gösterilen misafirperverlikten çok etkilendiğini belirten Uçar, gazete temsilcileriyle ikili ilişkile kurarak resmi ilanların daha da artması yönünde çalışmaların hız kazanacağını ifade etti.
    
     Uçar, kurumun 50. kuruluş yıl dönümünde yönünü Anadolu'ya çevirdiğini ve bu yönde bir çok ilde şubeler açıldığını, Hatay Şubesinin de geçen yıl kasım ayında alınan kararla açılmasının gündeme alındığını ifade etti.
     Yerel basının yükünü almak ve kalitesini artırmayı hedeflediklerini belirten Uçar, bu hedefi sağlamanın yolunun da yerel basının güçlenmesi, kalite ve imkanlarının arttırılmasından geçtiğini söyledi.
     Uçar, kentte 12 resmi ilan alan gazetenin bulunduğunu, bu sayının yıl başına kadar 15'e çıkmasının beklendiğini belirterek, bu rakamın diğer illere göre çok fazla olduğunu ifade etti.

     HGC Başkanı Ahmet Yetişen de basın ilan Kurumunun açılmasının yerel basına kalite getireceğine inandığını kurumun kriterlerine uyum konusunda yaşanan sıkıntıların ikili ilişkiler ile çabuk aşılacağını ifade etti.