Basın İlan Kurumu ikinci basın şehidini verdi

Sakarya’da yayımlanan Anadolu Gazetesi’nin denetimi sırasında gazetenin imtiyaz sahibi Adnan Uyumaz’ın silahlı saldırısı sonucu 5 kurşunla ağır yaralan Basın İlan Kurumu (BİK) Sakarya Şube Müdürümüz, arkadaşımız, kardeşimiz Recep Bolat, yaşam mücadelesini kaybetti.

Basın İlan Kurumu ikinci basın şehidini verdi
1966 yılında Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesinde dünyaya gelen Bolat, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. 1985 yılında Marmara üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’nu kazanarak İstanbul’a geldi. Gazeteciliğe 1987 yılında Türkiye gazetesinde muhabir olarak başladı.
1992 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon Bölümü’nden mezun oldu. Türkiye gazetesinin yanı sıra Hürses, Hürbakış, Günaydın, Sabah, Hürriyet gazetelerinde muhabirlik, Kanal 6 televizyonunda istihbarat şefliği, Number One TV’de haber müdürlüğü, SkyTurk TV’de editörlük ve haber müdürlüğü, Habertürk gazetesinde editörlük ve muhabirlik yaptı.

Hiç ara vermeden 23 yıl boyunca gazetecilik yaptıktan sonra 2010 yılında Basın İlan Kurumu Sakarya Şube Müdürü olarak atandı. Sarı basın kartı sahibi olan Recep Bolat evli ve 1 çocuk babasıydı. Denetim amacıyla 26 Eylül’de Sakarya’da yayımlanan Anadolu gazetesine giden BİK Şube Müdürü Bolat ve kurum çalışanları Ökkeş Buğra Atılgan ve Devrim Ersen Özergin ile Yenisakarya gazetesinden temsilci olarak alınan Mustafa Süke, gazetenin imtiyaz sahibi Adnan Uyumaz tarafından silahla yaralanmış, Özergin Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hayatını kaybetmişti.