BASK GENEL BAŞKANI AKAY’DAN SAADETLİ ÇALIŞKAN’A ZİYARET

Bir dizi program çerçevesinde Hatay’a gelen Bağımsız Kamu Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Genel Başkanı Resul Akay, Saadet Partisi Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi ve Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan’ı ziyaret etti.
BASK GENEL BAŞKANI AKAY’DAN SAADETLİ ÇALIŞKAN’A ZİYARET
BASK Genel Başkanı Resul Akay, sendikal faaliyetlerin zorluklarına dikkat çekerek, iktidar borazanları sesimizin halka duyurulmasına engel oluyor. Bu vesile ile radyonuzda sendikamıza yer vermenizden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum dedi. Akay, eski başbakanlardan Rahmetli Necmettin Erbakan’ın işçiye, memura verdiği yüzde 50’nin üzerindeki zammın önemine değinerek, “Bugün memura verilen yüzde 3 zamma sesini çıkarmayan sendikaları görünce Rahmetli Erbakan’a haksızlık yaptığımızı düşünüyorum. Eğer Erbakan o gün o zamları vermeseydi bugün durumumuz nasıl olurdu düşünmek bile istemiyorum. Bugün memur hala o günkü Erbakan’ın verdikleriyle yaşıyor dedi.
 
Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Necmettin Çalışkan da ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek sendikal faaliyetlerin bir hak arama mücadelesi olduğunu belirtti ve “her türlü hak mücadelesinin yanındayız. 75 milyon insanın alın teri faize gidiyor. Bu gidişata artık dur demenin vakti gelmiştir” dedi. Ziyarete Bağımsız BASK Genel Başkan Yardımcısı Muammer Doma, BASK HATAY İl Temsilcisi Abdullah Gül, BASK Genel Eğitim Sekreteri Metin Yılmaz ve bir grup sendika üyesi hazır bulundu.