BASK HATAY İL TEMSİLCİSİ YILMAZ KONUŞTU

BASK HATAY İL TEMSİLCİSİ YILMAZ: -''MEMUR, EMEKLİ, DUL VE YETİMLERİ SOLUKLANDIRACAK KOŞULLARIN OLUŞTUĞUNU GÖREMEYEN KONFEDERASYONLAR TOPLU GÖRÜŞME MASASINI HÜSRANLA TERK ETTİ''.
BASK HATAY İL TEMSİLCİSİ YILMAZ KONUŞTU
Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) Hatay İl Temsilcisi Metin Yılmaz, ''her geçen gün yoksullaşan memur, emekli, dul ve yetimleri soluklandıracak koşulların oluştuğunu göremeyen konfederasyonların toplu görüşme masasını hüsranla terk ettiklerini'' ileri sürdü.
     Yılmaz, yaptığı yazılı açıklamada, toplu görüşmelerin hükümetle Memur-Sen arasında sürdüğüne dikkati çekerek, görüşme masasını terk etme cesaretini gösteremeyen Kamu-Sen'in rolü ve pozisyonu konu mankenliğinden öteye geçemediğini savundu.
     Önerilen maaş artışı ile delinen ceplerin nasıl tamir edileceğini ve yanan mutfağın nasıl söndürüleceğini merak ettiğini belirten Yılmaz, şöyle devam etti:
     ''Her geçen gün yoksullaşan memur, emekli, dul ve yetimleri soluklandıracak koşulların oluştuğunu göremeyen konfederasyonlar toplu görüşme masasını hüsranla terk etti. Kazanılmış hakları teminat altına aldıramayan, son güne kadar taleplerini ortaklaştıramayan, söylem ve eylem birliği yapamayan, masayı boykot edemeyen, iktidarın asgari düzeyde verdiği zamma 'Allah bin bereket versin' diyen dilenci gibi rıza gösteren, demokratik platformlarda hükümeti zora sokacak eylemleri unutan ve unutturan sendikalara verilen yetkilerin gözden geçirmenin zamanı gelmiştir.''