BASK ÜYELERİNDEN YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE İFTAR

 Bağımsız Kamu Görevlileri Sendikaları Konfederasyonu (BASK) İl Temsilcisi Metin Yılmaz, yardıma muhtaç aileleri hatırlayarak kimsesiz olmadıklarını hissettirmek istediklerini söyledi.
BASK ÜYELERİNDEN YARDIMA MUHTAÇ AİLELERE İFTAR
 Yılmaz, iftar etkinliğinde AA muhabirine yaptığı açıklamada, daha önce üyelerin belirlediği, eşini kaybetmiş veya eşinden ayrılmış çocuklu ailelere yönelik yapılan yardımlarla bir nebze olsun katkıda bulunmak istediklerini ifade etti.
     Bu ailelerin sahipsiz olmadıklarını göstermek amacıyla bir aylık gıdalarını karşıladıklarını belirten Yılmaz şöyle devam etti:
 
     
            
     ''Kimsesiz kalan bu ailelere yeri geldiğinde bir ağabey veya kardeş sıfatıyla elimizden geldiği kadar yardımda bulunarak sendikacılığa farklı bir boyut kazandırmayı hedefliyoruz. Sahipsiz ve kimsesiz olmadıklarını göstermek, bir aylık gıda ihtiyacı ile iki aylık faturalarını ve zorunlu ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri miktarda nakit para yardımında bulunuyoruz. Üyelerimizin de desteğiyle kendi evlerinde hazırladıkları yemekleri bu ailelerin evlerinde iftarda buluşuyoruz.''
     Yılmaz, bu ailelerin üyeler tarafından belirlendiğini, özellikle çocuklu bayanların seçilmesine ise ''Bayanlar herkesten yardım isteyemiyor. Bu ailelerin çoğunda okuyan çocuklar var. BASK olarak bunun farkına vardık ve Ramazan boyunca bu etkinliklerimiz devam edecek'' dedi.