BAŞKAN KİMYECİ BASINLA BULUŞTU

<span style="background-color:rgb(250, 250, 250); color:rgb(51, 51, 51); font-family:arial; font-size:12px">Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İcraatlarını anlattığı aylık değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Kimyeci, belediye olarak hizmetlerini s&uuml;rd&uuml;rd&uuml;klerini s&ouml;yledi.</span>
BAŞKAN KİMYECİ BASINLA BULUŞTU
Antakya Belediye Başkanı İsmail Kimyeci, İcraatlarını anlattığı aylık değerlendirme toplantısında konuşan Başkan Kimyeci, belediye olarak hizmetlerini sürdürdüklerini söyledi. Şu güne kadar 1 milyon 170 bin metrekare parke taşı döşediklerini belirten Kimci, “112 kilometre üzeri parke taşı kaplı, 130 kilometreüzeri stabilize asfalt kaplı olmak üzere toplamda 442 kilometre yeni imar yolu açtık, Daha önce 26 tane yeni park yapmıştık. Bu sayıya yaptığımız çalışmalarla 2 tane daha parkı tamamlayarak ekledik” dedi.İlçe genelinde bulunan içinde cami, kilise, ziyaret ve havra bulunan 264 ibadethaneyi 15 günde bir temizlemeye devam ettiklerinin altını çizen Kimyeci, buna ilaveten evde temizlik ve evde bakım hizmetlerinin de devam ettiğini söyledi.Bu alanda bir adam daha attıklarını belirten Kimyeci, “Antakya Merkezde şu an itibari ile 718 eve temizlik hizmetini götürdük. Eski ifadeyle merkeze bağlı diğer belde ve köylere de bulunan evleri de bu sistemin içine dahil ettik.” dedi.Temizlik ile ilgili yeni bir projeyi daha hayata geçirdiklerinin altını çizen Kimyeci sözlerini şöyle sürdürdü; “Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte yaptığımız protokol kapsamında Antakya’da bulunan 250 okulun tamamını her 140 günde bir temizleyerek dezenfekte çalışmalarına başladık. Böylece okullarımızda bulunan tuvaletler, lavabolar, koridorlar, sınıflar kısacası ortak kullanım alanı olan bütün birimleri dezenfekte ederek salgın hastalıklara karşı çocuklarımızı korumaya çalışıyoruz.”Kimyeci ayrıca ilçenin kalbinin attığı ticaret noktalarını da yeniden ele alarak yeniden düzenleyeceklerini belirterek, “Buralarda mimari anlamda iyileştirme projelerini uygulayacağız. Projelerimizi Antakya’nın mimari dokusuna uygun olmak üzere binaların cephelerini taş kaplama yapacağız. Sundurmaları da elden geçireceğiz. Valiliğimizin ve vatandaşlarımızın katkılarını da almak sureti ile imece usulü çarşılardaki sokaklarda kademeli bir şekilde çalışacağız. Böylelikle tarihi dokumuzu ayağa kaldırmış olacağız.” diye konuştu.
 
BAŞKAN KİMYECİ BASINLA BULUŞTU haberi 16 Aralık 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1145 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle