Başkan Malik Kılıç HENÜZ NE EVET NE DE HAYIR DEDİM

Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç Halkın kararına göre hareket edeceğim dedi.

Başkan Malik Kılıç HENÜZ NE EVET NE DE HAYIR DEDİM

Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç, CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin beldelerini ziyaretinin ardından ortaya atılan söylentilere cevap verdi.

Belediye Başkanı Malik Kılıç, Muharrem İnce’nin beldelerini ziyaretinden büyük bir memnuniyet duyduğunu dile getirerek, “Bilindiği üzere CHP Genel Başkanı Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Hatay’a yaptığı ziyaret kapsamında Yeşilpınar beldesine gelerek yeni yaptırılan belediye binamızın açılışını gerçekleştirecekti. Ancak sürenin elvermediği belirtilerek bu açılış iptal edilmişti. Bende belde Belediye Başkanı olarak hem üzüntülerimi hem de tepkimi ortaya koymak adına CHP’den istifa ettiğimi duyurmuştum.

Aradan geçen süre içerisinde beldemizde CHP’ye oy veren veya vermeyen vatandaşlarımızda karşılıklı olarak görüş alışverişinde bulunduk. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’de geçtiğimiz hafta ilimize yaptığı ziyaret kapsamında Yeşilpınar Belediyesini ziyaret etmişlerdir” dedi.

Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç, Cumhuriyet Halk Partisi’ne şu an için geri dönüşünün olmadığını bu kararı belde halkının vereceğini ifade etti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun beldeye gelmemesinden büyük üzüntü duyduklarını söyleyen Başkan Kılıç, “Zaman neyi gösterir bilemem. Biraz önce söylediğim gibi bu kararı belde halkı verecek. CHP’ye geri dönüş konusunda bir kamuoyu yoklaması yapacağım. CHP’ye oy veren vermeyen halkımız ne derse o yönde adım atacağım” diye konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin şahsını yeniden Cumhuriğyet Halk Partisi’nde görmek istemesinden memnuniyet duyduğunu söyleyen Yeşilpınar Belediye Başkanı Malik Kılıç, “CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, soyadı gibi büyük bir incelik göstermesinden memnun oldum. Şükranlarımı sunuyorum” şeklinde konuştu.

CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce’nin teklifine şu an için ne evet ne de hayır demediğini ifade eden Kılıç, “Süreç neyi gösterirse onu yapacağım. Herkes için hayırlı olanı temenni ediyorum” dedi.