BAŞKAN SAVAŞ BUGÜN TV DE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Bugün Tv’de Haber-Aktüel Programı’nın canlı yayın konuğu oldu ve gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

BAŞKAN SAVAŞ BUGÜN TV DE CANLI YAYIN KONUĞU OLDU
Son 1 yıl içinde Cilvegözü’nde, Reyhanlı’da ve Antakya’da yaşanan üzücü olayların ulusal medyada çok farklı yansıtılması, Hatay’da ve Hatay insanı arasında sanki sürekli bir kargaşa, kavga ve huzursuzluk ortamı varmış gibi gösterilmesinden dolayı, bulduğu her fırsatta görsel ve yazılı medyaya beyanatlarda bulunarak Hatay’daki barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamını doğru bir şekilde yansıtan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, canlı yayın konuğu olarak katıldığı Bugün Tv Haber-Aktüel programında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.  Sevginin ve kardeşliğin hakim olduğu Hatay’da insanların dinsel ve etnik anlamda birbirine kem gözle bakmasının imkansız olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Savaş, “Hatay’ın barış ve huzur ortamı birilerini heveslendiriyor. Hatay insanı dış güçlerin oyununa ve bu tür provokatif eylemlerin tuzağına düşmeyecek kadar bilinçli ve birbirini seven bir toplumdur.
 
  
Cilvegözü, Reyhanlı, Antakya’da yaşanan bu süreçte 69 vatandaşımızı kaybettik. Hepsine bu vesileyle bir kez daha Allah’tan rahmet diliyorum. Bu süreçte Hatay insanı tek yürek oldu. Omuz omuza verdi, dayanışma içinde hareket etti ve biribirinin acılarını paylaştı. Çünkü Hatay’ın sağduyulu insanları bu olaylara karışmıyor, bunların dış mihrakların oyunu ve provokatif eylemler olduğunun farkında. Bizler Antakya’da Musevilerin Hamursuz, Hıristiyanların Paskalya ve biz Müslüman aleminin Ramazan, Kurban ve milli bayramlarımızı hep birlikte kutlarız. Birbirimizin düğün ve cenazelerini ziyaret ederiz. İyi ve kötü günü birlikte paylaşırız. Hristiyan, Musevi, Alevi, Sunni aynı binada, evleri, işyerleri yan yana asırlardır komşuluk eder, kardeş gibidir, dosttur. Kaldı ki niye kavga edelim. Hepimizin Allah’ı, peygamberi, kitabı, ecdadı bir olan, sevgiyle yoğrulmuş, aynı coğrafyanın, aynı toprağın insanları olarak niye kavga edelim. Hatay insanı birbirine sevgiyle bağlıdır. Hatay’ı özellikle dinsel, etnik ve mezhepsel yönden karıştırmak isteyenler boşuna heveslenmesinler” dedi.