BAŞKAN SAVAŞ ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, birlik ve beraberlik ziyaretleri kapsamında sürdürdüğü gezilerine devam ederek, çarşı esnafı ile bir araya geldi.

BAŞKAN SAVAŞ ÇARŞI ESNAFINI ZİYARET ETTİ
Tüccar Çarşısı ve Kuyumcular Pasajında düzenlenen birlik beraberlik toplantısına Başkan Savaş’ın yanı sıra Belediye Başkan Vekili ve Kuyumcular Odası Başkanı Serdar Güven, Belediye Meclis Üyesi Tahir Özal, Kuyumcular Odası Derneği Başkan Vekili Erkan Carcar, Pasaj Sorumlusu Mehmet Şener ile çarşı esnafı katıldı. Kuyumcular Odası’nın ev sahipliğinde gerçekleşen toplantıda Başkan Savaş ve çarşı esnafı fikir alış verişinde bulundu ve sohbet etti. Kuyumcular Çarşısı’nın kuyumcu esnafına yakışır bir şekilde daha modern bir yapıya kavuşturulacağını ifade eden Başkan Savaş, bu konuda belediye olarak ciddi bir çalışma yaptıklarını belirtti ve hazırlanan restorasyon çalışması hakkında çarşı esnafına bilgiler verdi. Başkan Savaş’ın slayt gösterisi eşliğinde anlattığı yeni restorasyon çalışması projesi kuyumcu esnafı tarafından beğenildi.
 
Başkan Savaş ve kuyumcu esnafı çarşının daha modern bir hale getirilmesi için hazırlanan proje kapsamında fikir alış verişinde bulundular. Başkan Savaş daha sonra Ayakkabıcılar Çarşısı’na geçerek burada hizmet veren esnaf ile de sohbet etti. Birlik ve beraberlik buluşmaları kapsamında Çarşı esnası ile bir araya gelen Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Belediye olarak gerçekleştirdikleri hizmetler hakkında bilgiler vererek, esnafın da istek ve sorunlarını dinledi. Başkan Savaş, tüm esnafa hayırlı ve bol kazançlar diledi. Çarşı esnafı adına açıklama yapan esnaf temsilcileri, Başkan Savaş’a gerçekleştirmiş olduğu bu ziyaretten dolayı teşekkür ettiler. Başkan Savaş, çarşı içinde esnaf ile birlikte gezerek günün anısına hatıra fotoğrafı da çekildi.