BAŞKAN SAVAŞ CNN TÜRK TE KONUŞTU

Başkan Savaş, yoğun gündemini CNN Türk ekranlarında yayınlananAykırı Sorular Programı’nda Antakyalı gazeteci Enver Aysever’in, CHP’ye geçişi ve Hatay Büyükşehir adaylığıyla ilgili sorularını yanıtlayarak tamamladı.  

BAŞKAN SAVAŞ CNN TÜRK TE KONUŞTU
Antakya’yı modern belediyecilik anlayışıyla tanıştırarak herkesin başkanı unvanıyla tanınan Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim turlarını Antakya’da sürdürdü. Halep ve Meydan Çarşıları’nı gezerek esnaf hemşerileri ile tek tek tokalaşan ve hayırlı kazançlar dileyen Başkan Savaş’a ilgi oldukça büyüktü. Esnaf tarafından kahvaltı sofrasına davet edilen Başkan Savaş, hemşerilerinin ricasını kırmayarak kahvaltı sofrasına otururken, Antakya’daki tüm farklılıkları aynı sofrada buluşturduklarını ifade etti.Çarşıda alışverişe çıkan vatandaşlar, ziyaretleri esnasında Savaş’a destek vermek üzere kalabalık bir şekilde yürürken, esnaf tarafından Savaş’a çeşitli ikramlarda bulunuldu ve çıktığı bu zorlu yolda başarı dilekleri alkış tutularak gösterildi.Çarşı ziyaretleri sonrası Yeni Sanayi Sitesi’ne geçen Başkan Savaş, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Toplantı Salonu’nda kendisini dinlemek üzere salonu dolduran hemşerilerine, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Antakya’da ortaya koyduğu hizmetleri kısaca anlattı. Başkan Savaş’ın konuşması zaman zaman alkışlar ile kesilirken, geçtiğimiz günlerde açıklanan büyük Hatay için mega projelerin hayata geçirilmesi adına tüm Hataylıların elini vicdanına koyarak, Hatay’ı layık olduğu birleştirici ve vizyon sahibi bir isme teslim etmesini istedi.
 
Yeni Sanayi Sitesi esnafının sorunlarını da dinleyen Başkan Savaş, 30 Mart sonrası Antakya’dan sonra tüm Hatay sathına yaymak üzere yapacakları çalışmalar sayesinde herkes gibi sanayi esnafının sorunlarının da çözüme ulaştırılacağını kaydetti. Gerçekleşen toplantı sonrası hafta içinde yaşanan yangın sonrasında zarar gören dükkanlarda incelemeler yapan Başkan Savaş, can kaybı yaşanmamasının en büyük teselli kaynağı olduğunu belirtti. Yeni Sanayi Sitesi esnafının dükkanlarda düzenlediği toplantılara da katılan Başkan Savaş, Antakya’da icra ettiği hizmetleri anlatırken hemşehrilerinden büyük övgü topladı. Hatay’ın aydınlık geleceği ve belediyecilik hizmetlerinin temini açısından Lütfü Savaş’ın rakip adaylara oranla oldukça önde olduğunu ifade eden esnaf vatandaşlar, Savaş’ın birleştirici ve ayırım gözetmeyen yanıyla Hatay’a en çok yakışacak başkan olduğunu ifade ettiler.Esnaf ziyaretlerini tamamlayan Başkan Savaş, Antakya Emek Düğün Salonu’nda düzenlenen mahalle toplantısına CHP Genel başkan Yardımcısı Nihat Matkap ve CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hasan Ramiz Parlar ile birlikte katıldı. Düğün salonunu dolduran hemşerilerin omuzlarda karşıladığı Başkan Savaş, proje üretmekten aciz kimselerin kendisi ve partisi aleyhindeki söylemlerine, Lütfü Savaş’ı tanıyan herkesin kulak asmadığını söyledi.