BAŞKAN SAVAŞ GENÇLERELE BİRARADA

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, belediye bünyesindeki Gençlik Spor Kulübü lokalini ziyaret ederek gençlerle biraraya geldi, burada gençlerle sohbet etti.

BAŞKAN SAVAŞ GENÇLERELE BİRARADA

Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü üyesi gençlerle ve Fatih Caddesi esnafıyla bir araya gelen Belediye Başkanı Lütfü Savaş, “Geleceğimiz sizlersiniz. Yılların birikmiş ve kangren sorunlarını çözüme kavuşturmak için 44 aydan bu yana tempolu bir şekilde hizmet üretiyoruz. Şehrimizi koşar adımlarla, akılcı ve planlı projelerle çocuklarımıza, siz gençlerimize ve değerli hemşehrilerimize hazırlıyoruz.” dedi.

Gençlerin vakitlerini bu gibi yerlerde geçirmesinin sosyal gelişimlerine katkı sağladığını belirten Savaş, "Buraya gelen gençlerimiz; çeşitli aktivitelerle hoşça vakit geçiriyorlar, birbirleriyle istişarede bulunuyorlar, kitap okuyorlar, masa tenisi, bilardo, langırt, satranç oynuyorlar, kişiliklerini geliştiriyorlar, kötü alışkanlıklardan uzak duruyorlar. Bizlerin bu lokali gençlerimizin hizmetine sunarken ki amacımız buydu. Gençlerimizi burada keyif içinde görmekten dolayı büyük mutluluk duydum.” dedi.

Belediyelerin görevinin yalnızca kaldırım, asfalt, parke, yeşil alan ve park yapmak olmadığını, bu bilinçle hizmet sürelerinde sosyal, kültürel ve sanatsal faaliyetlere, projelere özel bir önem gösterdiklerini vurgulayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş Gençlik Spor Kulübü projesinin bunlardan bir tanesi olduğunu belirtti. Savaş, gençlere sportif branşlarda tam destek sağladıklarını, elde edilen başarılarla bu yatırımların meyvelerini toplamaya başladıklarını, bu sayede hem gençlere spor yapma imkânı sunduklarını, hem şehrin tanıtımına katkı sağladıklarını, hem de milli takımlara sporcu yetiştirdiklerini ifade etti.

Antakya Belediyesi bünyesinde bulunan Gençlik Spor Kulübü lokalinde gerçekleşen toplantı da gençlere gelecek adına öğüt ve tavsiyelerde de bulunan Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş “Kentimiz hızla gelişiyor, kalkınıyor. Bu şehir hepimizin, hep birlikte sahip çıkmalıyız. Sizin enerjinize ve dinamizminize güvenimiz sonsuz. Bu coğrafya farklı renklerin, farklı desenlerin aynı motif üzerinde buluştuğu çok özel bir şehir.  Farklı düşünebilirsiniz. Ancak farklı ideolojilerde de olsanız enerjinizi idealleriniz için, bu şehre hizmet için, katkı vermek için kullanınız. Bu kentte yaptığımız hizmetleri, ürettiğimiz projeleri bugüne dek olduğu gibi bundan sonraki süreçte de sahiplenin, omuz verin, destek verin. Herşey sizler için. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm hemşehrilerimiz için dedi.