BAŞKAN SAVAŞ HATAY LILARI UYARDI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, ‘belediyede iş bulacağız’ vaadiyle para isteyerek umut tacirliği yapan dolandırıcılara karşı Hataylıları uyardı. 

BAŞKAN SAVAŞ HATAY LILARI UYARDI

30 Mart yerel seçimlerinin ardından Hatay Büyükşehir Belediyesinde iş bulacaklarını vaat ederek hemşehrilerimizi dolandıran bazı kişilerin ortaya çıktığını söyleyen Başkan Lütfü Savaş, konuyla ilgili bir açıklama yapma gereği duyduğunu belirtti.Başkan Savaş, Hatay Büyükşehir Belediyesi, umut avcılarına karşı Hataylıları duyarlı olmaya çağırdı. Hatay Büyükşehir Belediyesi ile ilgili bütün iş ve işlemlerde tek muhatabın yine Büyükşehir Belediyesi ve onun resmi personeli olduğunu hatırlatan Başkan Savaş; “Umut tacirlerinin halkımızı kandırmasına izin vermeyeceğiz. Size belediyede iş vereceğiz diyerek para toplandığına dair bilgiler alıyoruz. Hiçbir personelimizin bu olaylarla yakından uzaktan alakası yoktur” dedi. 

Halkımıza bu konuda duyarlı olmaları yönünde uyarıda bulunan Başkan Savaş, hemşehrilerinden kendilerine bu tür bir teklifle gelen kişileri Büyükşehir Belediyesine şikayet etmesini istedi.