BAŞKAN SAVAŞ KÖY GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmaları çerçevesinde geçtiğimiz hafta sonu Yayladağı ilçesinde köy ziyaretlerinde bulundu.
BAŞKAN SAVAŞ KÖY GEZİLERİNE DEVAM EDİYOR
 Savaş, Yayladağı’nın Uluyol, Güveçci, Hasma, Çapala, Gürışık, Lobaz ve Kösrelik köylerine ayrı ayrı yaptığı ziyaretlerde vatandaşlarla bir araya geldi.Birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmaları çerçevesinde gerçekleşen ziyaretlere Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’la birlikte, Yayladağı Belediye Başkanı M.Kemal Dağıstanlı, Kışlak Belediye Başkanı M.Ali Yapar, Antakya Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Çaparali, Antakya Belediye Meclis Üyesi Kasım Türkeş, Hatay Muhtarlar Derneği Başkanı Mahmut Gülcü, Türkiye Harp Malulü Gazileri Şehit Dul ve Yetimler Derneği Hatay Şubesi Başkanı Hakan Kokusever, Hatay Muhtarlar Derneği üyesi bazı mahalle muhtarları, ilçe ve köy muhtarları katılım gösterdi.Belediye Başkanı Savaş ve beraberindeki heyet ilk ziyaretini Yayladağı’na bağlı Uluyol Köyü’ne gerçekleştirdi. Uluyol Köyü Muhtarı Cuma İşlekyay’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette Başkan Savaş köy halkı ile sohbet etti ve köy muhtarı Cuma İşlekyay’a plaket verdi. Belediye Başkanı Savaş ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı ise Yayladağı’na bağlı Güveçci Köyü idi. Burada köy muhtarı Cemil Utanç’ın ev sahipliğinde gerçekleşen birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmasında Belediye Başkanı Savaş köy sakinleriyle bir araya gelerek sohbet etti, fikir alışverişinde bulundu.
 
Heyetin hafta sonu Yayladağı’na bağlı köylere gerçekleştirdiği ziyaretler Hasma Köyü ile devam etti. Hasma Köyünde gerçekleşen birlik ve beraberlik ziyaretinde Belediye Başkanı Savaş, burada Hasan Efendi Türbesini ziyaret etti. Başkan Savaş ve beraberindeki heyet daha sonra, Yayladağı’na bağlı Çapala Köyünü ziyaret etti. Çapala Köyü Muhtarı Sabit Uğraş’ın ev sahipliğinde gerçekleşen ziyarette birlik, beraberlik mesajları verildi, köy sakinleriyle sohbet edildi ve fikir alışverişinde bulunuldu.Köy ziyaretlerine devam eden Başkan Savaş ve beraberindeki heyet, ayrıca Köy Muhtarı Yakup Akın’ın ev sahipliğinde Gürışık Köyü’nü, Köy Muhtarı Murat Varkaç’ın ev sahipliğinde Lobaz Köyü’nü ve Köy Muhtarı Abdullah Altıok’un ev sahipliğinde Kösrelik Köyü’nü ziyaret ettiler. Heyet, köy sakinleri ile fikir alış verişinde bulunarak sohbet ettiler. Başkan Savaş, ziyaret anısına köy muhtarlarına plaket verdi.  Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’ın Yayladağı’na bağlı köylere yaptığı ziyaretlerden duydukları memnuniyeti ayrı ayrı dile getiren Uluyol, Güveçi, Hasma, Çapala, Gürışık, Lobaz ve Kösrelik Muhtarları ve köy sakinleri Belediye Başkanı Savaş ve beraberindeki heyete teşekkür ettiler.Yayladağı’na bağlı Uluyol, Güveçi, Hasma, Çapala, Gürışık, Lobaz ve Kösrelik köylerine yaptığı ziyaretlerle ilgili görüşlerini dile getiren Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, " Muhtarlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza birlik, beraberlik ve dayanışma ziyaretlerimize katılımlarından ötürü teşekkür ediyorum. Suriye’de 2 yıldır yaşanan kardeş kavgasından dolayı şehrimizdeki sosyal dokunun, huzur ortamının geleceğe sağlıklı bir şekilde taşınması, çocuklarımızın ve torunlarımızın gelecekte bugünkü süreçten etkilenmemesi adına birlik, beraberlik ziyaretlerimize aralıksız devam ediyoruz. Bugüne kadar Belediye Başkanlarımız, muhtarlarımız, sivil toplum kuruluşlarımız, kanaat önderlerimiz bu konuda bizlere çok destek verdiler. Hepsinden Allah razı olsun. Bu konu siyaset üstü, partiler üstü bir hadise. Tüm renklerimizin aynı anda elele tutuşarak, birlik ve beraberlik içinde hareket etmesi gereken bir durum söz konusu. Bu durumu bugüne dek omuz omuza, başarıyla yerine getirdik. Bizler aynı teknenin hamuruyuz. Aynı coğrafyanın insanlarıyız. Geçmişte yapmış olduğumuz kader birliğini bugünde yapacağız. Birliğimize, dirliğimize, dayanışmamıza güç vermek, bu birlikteliğimizi daha da pekiştirmek için bu ziyaretleri gerçekleştiriyoruz. Bu ziyaretlerimizde bizleri en güzel şekilde ağırlayan köy muhtarlarımıza ve köy sakinlerimize şükranlarımızı sunuyoruz.” dedi.