BAŞKAN SAVAŞ MAZBATASINI ALDI

Bgün saat 16:00 da Antakya Adliyesi Yüksek seçim kurulundan mazbatasını aldı.
BAŞKAN SAVAŞ MAZBATASINI ALDI
30 Mart’ta yapılan seçimleri Lütfü Savaş, Ak Parti’nin yapmış olduğu itirazlar nedeniyle mazbatasını 10 gün sonra aldı.Hatay Adliyesi’ne CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, Hatay Milletvekilleri Mehmet Ali Ediboğlu,Hasan Akgöl, Refik Eryılmaz ve Mevlüt Dudu, CHP Hatay İl Başkanı SERVET MULLAOĞLU, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve partililerle birlikte gelen Lütfü Savaş’a kendisi gibi doktor olan eşi Doç. Dr. Nazan Savaş da eşlik etti.

Adliye çıkışında gazetecilere kısa bir açıklama yapan Lütfü Savaş, Ak Parti’nin yapmış olduğu itirazlar sonunda kendilerinin oyunun arttığını belirterek şunları söyledi:

“Buradaki 2 kurulda da itirazları reddedildi. Yapılmasını istedikleri her şey yapıldı. Ama sonucu değiştirecek herhangi bir şey bulunamadı. Bizim oyumuz 1001 oy arttı. Herhalde YSK’da bir incelemede bulunursa bir 1001 oy daha artar. Biz hak etmiştik. Kazandık. Bugün mazbatamızı alabildik. Bütün Hatay’a, Türk milletine ve CHP’ye hayırlı olsun. Bu 10 günde HatayBelediyesi’nin işleri aksadı, hiçbir resmi işlem yapamadık. Hatay’daki birçok iş şu anda durma noktasında. İnşallah bu geceden itibaren her şeyi hızlandırıp o kaybetmiş olduğumuz 10 günlük zaman dilimini önümüzdeki haftalarda yakalamaya çalışacağız.” Savaş daha sonra seçim otobüsünün üzerine çıkarak adliye önünde bekleyenlere bir teşekkür konuşması yaptı.

BAŞKAN SAVAŞ MAZBATASINI ALDI haberi 10 Nisan 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  71315 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle