BAŞKAN SAVAŞ MEGA RADYO'NUN KONUĞU OLDU

Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Mega Radyo'da Erdal Yılmaz'ın hazırlayıp sunduğu 'Körfezin Sesi' adlı programın canlı yayın konuğu oldu.

 

BAŞKAN SAVAŞ MEGA RADYO'NUN KONUĞU OLDU

Hatay’ın her noktasındaki gelişmelere ve yapılan icraatlara değinen Başkan Savaş, var olan organizasyon şemasıyla hedeflerinin yeni oluşan 14 tane Büyükşehir Belediyesi içinde ilk 3’e girmek olduğunun altını çizdi.Göreve gelmeleriyle birlikte Hatay'daki tüm sorunların Büyükşehir Belediyesi'ne yığıldığını belirten Başkan Savaş, "Norm kadroyu alana ve bütçeyi çıkartana kadar bu sorunların üstesinden gelmek için belli bir süre mesafe alamadık. Bütün bu sorunların yanında son 43 yılın en kurak dönemine denk geldik. Tabi biz bunları bahane olarak görmedik. Çabuk organize olmayı amaçlayıp sorunların üstesinden gelmek için gece gündüz çalıştık, hız kesmeden çalışmaya da devam edeceğiz." dedi.Yol, park ve bahçelerin paylaşımı konusunda ilk aylarda sıkıntı çektiklerini belirten Başkan Savaş, "Hatay’ın 15 ilçesinin asfalt projesi hazır hava şartları nedeni ile 2 ay sonra baharda devreye sokacağız. Yetkimiz altında olan bütün yollarda asfalt çalışması gerçekleştireceğiz" dedi.'Demokratik Bir Meclis İstiyorum' 

Düşünen ve gerektiğinde şapkasını önüne koyan, her şeye evet demeyip reddebilen demokratik bir meclis istediğini vurgulayan Başkan Savaş, "Hatay’ın halkına hayırlı olan şeylerde birlik olalım istiyorum. Yanlış şeyleri de birlikte reddedelim istiyorum. Bizim siyasi partilerimiz farklı ama hizmet ettiğimiz kitle Hatay halkı. Son 4 aydır ufak tefek aksaklıklar oldu ama Oy birliğiyle karar vererek Hatay’ın ruhuna yakın bir meclis görmeye başladık" dedi. 'İnsanların Ayrışmasına Karşıyım’İnsanların Allah’ı, peygamberi, kutsal kitabı, geçmişi ve gelecekten beklentisi bir olan insanların ayrışmasına karşı olduğunun altını çizen Başkan Savaş, "Karşı olduğum için 'Önce Huzur Sonra Hizmet' sloganıyla yola çıktık. Huzur olmadan hiçbir şey olmaz. Bu yaşamın her alanına yansır. Annelerimizin biz eve gelene kadar dua ettiğini unutmamamız lazım. Hatay Halkı’nın beklentisi bu huzur. Bayrağımızın dalgalandığı ve kardeşçe yaşadığımız bu vatan toprakları içinde nifak tohumlarını sokmaya kimsenin hakkı yoktur" dedi.'10 Ayda Çok Mesafe Aldık'Her ilçede hizmet binası ile su kanal hizmetlerinin olmasıyla birlikte her yere konuşlanmış olduklarına dikkat çeken Başkan Savaş, "Projelere başladık, asfaltta ve altyapıda büyük yol kat ettik. Biz Hatay’ın hizmet çıtasını yükseltmek için gece gündüz çalışıyoruz. Aksaklıklar olacak mı olacak ama hemşerilerimiz bize karşı toleranslı bütün halkımıza teşekkür ediyoruz. Onların hak ettiği hizmeti verebilmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Hemşehrilerimiz bize olan ümit ve beklentileriyle ilgili hiçbir şüpheye düşmesinler  biz ne yaptığımızı nereye gideceğimizi çok iyi biliyoruz" dedi.‘Hatay’ı Ortak Bir Şekilde Yöneteceğiz’Feyezan kanalı, teleferik projesi ve sahil çalışmalarını değerlendiren Başkan Savaş, "Feyezan kanalının rehabilitesi konusunda İskenderun Belediye Başkanı Seyfi Dingil Bey projesinin hazır olduğunu ve Devlet Su işlerinin başlamasının beklediğini söyledi. Bende arkadaşlara talimatı verdim 6 ay içerisinde İskenderun Belediyesi tarafından bir çalışma başlatılmaz ise orası bizim namusumuz söz verdik biz yapacağız. Teleferik ve sahil konularında ise mecliste bir karar çıkardık yüzde 50’sini biz yüzde 50’sini İskenderun Belediyemiz tarafından ortak bir şekilde bir sistem oturtacağız ve Hatay genelinde yakışır bir ortam oluşturarak ortak bir şekilde yöneteceğiz." ifadelerine yer verdi.