BAŞKAN SAVAŞ NAKLİYECİ ESNAFIYLA BİRARAYA GELDİ

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, nakliyeci esnafının sorunlarını dinledi.

BAŞKAN SAVAŞ NAKLİYECİ ESNAFIYLA BİRARAYA GELDİ

 Komşu ülke Suriye’de yaşanan sürecin işadamlarına etkileri konusunda karşılıklı fikir alışverişi ve istişarede bulundu. Savaş ziyarette kent genelinde 42 aydır yapılan hizmetleri ve yatırımları nakliyeci esnafıyla paylaştı. Antakya genelinde ilklerin yapıldığına dikkatleri çeken Belediye Başkanı Savaş, alt yapı konusunda 250 km. yatırım yaparak kent genelinde yaşanan alt yapı sorunlarının % 96’sını çözüme kavuşturduklarını belirtti.

 Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, hizmet süreleri boyunca kentin altyapısına yönelik yaptıkları kapsamlı çalışmaların ve bu konuya gösterdikleri önemin meyvelerini verdiğini, kentin altyapısına verilen değerin gün yüzüne çıktığını, bu konuda yapılan hizmetlerin karşılığını görmenin kıvanç ve mutluluğunu yaşadıklarını belirtti. 

            Üst yapı çevre düzenleme çalışmalarının hızla sürdüğünü dile getiren Belediye Başkanı Savaş “Cadde ve sokaklarımızın parke, asfalt, kaldırım, kavşak, ağaçlandırma ve yeşil alan düzenlemelerini gerçekleştiriyoruz. Bugüne dek 1 milyon 250 bin m² gibi rekor düzeyde parke taşı döşemesi yaptık. Bir taraftan da asfaltlama çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Kentimizde ana arterlerimiz başta olmak üzere birçok sokağımızı asfaltladık. Görev süremizde 200 ton asfaltlama hizmeti gerçekleştirdik. Eski Adliye binasının yerine yapılan 'Antakya Mahfeli-Katlı Otopark Yaşam Merkezi Kompleksi'nin yapımının aralıksız sürdüğünü belirten Savaş, “Atatürk Caddesi üzerindeki otopark problemini de çözecek 'Antakya Mahfeli' tesisinin bodrum katında 450 araçlık otopark, zemin katının ön kısmında işyerleri için 1200 m2 genişliğinde alan, üst zeminde insanlarımızın rahatça oturup, hoşça vakit geçirebilecekleri ve dinlenebilecekleri kafeterya, kültürel etkinlikler için sergi ve konferans salonlarının bulunacağı sosyal donatılar yer alacaktır” dedi. Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyarette yaptığı değerlendirmede; tarihiyle, doğal güzellikleriyle, geçmişiyle, medeniyet birikimiyle övündüğümüz Antakya'yı layık olduğu görünüme, hak ettiği güzelliklere kavuşturmak için hep birlikte hareket ediyoruz ve şehrimizi geleceğe hazırlıyoruz. Şehrimizde güzel bir sinerji ve enerji oluşturmuş durumdayız. Bu enerjinin artarak devam etmesi lazım. Bu şehir, bu güzel coğrayfa hepimizin. Başta altyapı olmak üzere şehrimizde yıllara dayanan birçok önemli hizmeti kısa bir zamanda gerçekleştirdik. Daha yapacak çok işimiz var. Sizlerin ilgisi ve desteğiyle bu işlerin üstesinden geleceğimize yürekten inanıyoruz.” dedi.