BAŞKAN SAVAŞ NOEL BAYRAMI’NI KUTLAMA MESAJI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş yayınladığı mesajla Hıristiyan vatandaşlarımızın Noel Bayramı’nı kutladı.

BAŞKAN SAVAŞ NOEL BAYRAMI’NI KUTLAMA MESAJI

Belediye Başkanı Savaş; Hıristiyan âlemince çeşitli etkinliklerle kutlanan “Noel Bayramı” münasebetiyle yayınladığı mesajında şöyle dedi;

 “Asırlardır farklı medeniyetlere ve inanışlara ev sahipliği yapmış, üç semavi dinin mensuplarının tarihten günümüze barış, kardeşlik ve hoşgörü içinde birarada yaşadığı Antakyamız’da, Hıristiyan vatandaşlarımız için özel günlerden biri olan “Noel Bayramı” münasebetiyle tüm Hıristiyan hemşerilerimin Noel Bayramı’nı kutluyorum. Toplumumuzun farklı inanç mensubu tüm kesimlerine tarihsel birlikteliğimizi ve kardeşlik bağlarımızı sıcak duygular ile bir kez daha anımsatan bu özel günler birlik ve beraberliğimize daha da ivme kazandıran coşku dolu günlerdir.

Noel’in, Hıristiyan vatandaşlarımız için ifade ettiği coşku ve sevinci içtenlikle paylaşıyor, insanlık âleminin huzuru ve barışı için yapılacak dualara gönülden katılıyorum. Bu vesileyle tüm Hıristiyan hemşehrilerimin Noel Bayramı'nı kutluyor, en derin sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”

Hristiyan aleminin Noel Bayramını kutlayan Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, bu arada Antakya’da yaşayan Hristiyan vatandaşlara jestte bulunarak, Ortodoks ve Katolik Kiliselerinin yer aldığı caddelerde pankartla ve  bilboardlarla kutlama mesajı yayınladı.