BAŞKAN SAVAŞ POLİS HAFTASI’NI KUTLADI

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Türk Polis Teşkilatı’nın Kuruluşu’nun 168.yıldönümü münasebetiyle her yıl 2-10 Nisan tarihlerinde çeşitli etkinliklerle kutlanan “Polis Haftası” nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

BAŞKAN SAVAŞ POLİS HAFTASI’NI KUTLADI
Belediye Başkanı Savaş mesajında şöyle dedi; “Şehrimizde ve ülkemizin dört bir tarafında büyük bir özveri ile çalışan ve bu uğurda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan, hemşehrilerimizin, milletimizin huzur ve güvenliğini sağlayan Türk Polis Teşkilatı’nın 168. kuruluş yıldönümünü ve içinde bulunduğumuz ‘Polis Haftası’nı kutluyorum. Polis teşkilatımız, huzur ve güvenliği sağlamak uğrunda canlarını tehlikeye atarak özveri ve cesaretle bu görevi yerine getirmektedir. Bugün Türk Polis Teşkilatımız 168 yaşındadır. Geçen bu sürede gittikçe güçlenmiş, modern araç ve gereçlerle donatılmış, teknolojik alt yapıya sahip bir konuma gelmiştir.”
 

Polis teşkilatının 168 yıldan beri bu anlamlı görevi başarıyla yerine getirerek milletimizin gönlünde hak ettikleri yeri aldığını kaydeden Savaş, sözlerini şöyle sürdürdü:“Polis Haftası” nedeniyle bu zor, zorluğu ölçüsünde de onurlu görevlerini büyük bir özveriyle ve insan sevgisiyle yerine getirmekte olan tüm emniyet mensuplarımızı takdir ve sevgiyle selamlarken, aile bireyleriyle birlikte sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir yaşam dilerim. Bu vesileyle vatanı ve milleti uğruna canlarını veren tüm emniyet mensuplarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve gazilerimize de esenlikler dilerim.”dedi.