BAŞKAN SAVAŞ SEÇİM ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı ve Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmaları kapsamındaki ziyaretlerine Antakya’da devam etti.

BAŞKAN SAVAŞ SEÇİM ZİYARETLERİNİ SÜRDÜRDÜ
Yoğun gündemine İstiklal Caddesi’ndeki yol tadilatını yerinde incelemekle başlayan Başkan Savaş, çalışan işçi hemşerilerine kolaylıklar dilerken, buradan davetli olduğu Armutlu Cami Derneği’nin kahvaltılı toplantısına katıldı. Hemşerileri tarafından alkışlar eşliğinde karşılanan Başkan Savaş, 5 yıllık süre içerisinde Antakya’da hayata geçirdiği hizmetleri ayrım gözetmeksizin ve kul hakkı yemeden dağıttıklarını ifade etti. Hatay’ın oldukça zor bir süreçten geçtiği dönemlerde birlik ve beraberliği sağlamak üzere 2500 toplantı düzenlediğini kaydeden Başkan Savaş, bu toplantılar sonucunda herkesin sağduyu ile hareket ederek, sinsi oyunlara gelmediğini söyledi.
 Daha sonra Mimarlar Odası Hatay Şubesi’nin davetine katılan Başkan Savaş, burada kendisini dinlemek üzere gelen mimar hemşerilerine Hatay’ın imarı konusunda koordineli hareket ederek güzel eserler ve kent meydanları kazandıracaklarını ifade etti.Başkan Savaş’ın Antakya’daki hizmetlerinin yerinde ve oldukça başarılı olduğu konusunda hemfikir olan mimarlar, Hatay’ın genelini kapsayan mimari projelerde Başkan Savaş gibi bir isimle çalışmak istediklerini vurguladılar. Mimarlar Odası Hatay Şubesi ziyareti ardından Hatay Eczacı Teknisyenleri Derneği’ne geçen Başkan Savaş, burada da alkışlar arasında karşılanırken, dernek binasını dolduran eczacı teknisyeni hemşerileriyle yerel seçim çalışmaları hakkında sohbet etti. Hatay’ın kuruluşu ve kurtuluşu adına büyük önem taşıyan 30 Mart tarihine dikkat çeken Başkan Savaş, tüm Hataylıların sandık başında büyük bir duyarlılık ve sorumluluk örneği sergileyerek Hatay’a layık olan ismi seçeceğinden şüphe etmediğini ifade etti.