Başkan Savaş Sivil İnisiyatif Grubunu kabul etti

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Sivil İnisiyatif Grubunu makamında kabul etti.
Başkan Savaş Sivil İnisiyatif Grubunu kabul etti
 Savaş, kabulde yaptığı konuşmada, kentin gelişimine katkı sağlamak amacıyla bir araya gelen Sivil İnisiyatif Grubunun önemli bir çalışma yaptığını belirterek, kentin sahip olduğu zenginliğin farkına varmış, bilinçli insanların var olmasının kendisi için önemli olduğunu söyledi.
     Zenginliği daha da yaygınlaştırmak ve geleceğe taşımak için var güçleriyle çalıştıklarını anlatan Savaş, ''Her sabah kentin farklı yerlerini gezerek yapılan çalışmaları yerinde denetliyoruz. Kentteki birçok sivil toplum kuruluşu ile görüşmeler yapıp sorunların çözümü konusunda önerilerini dinliyoruz. Şehrimizin sahip olduğu zenginliği geleceğe taşımak için çalışıyoruz. Bu noktada ayrılığa değil birlikteliğe ihtiyacımız var'' diye konuştu.

     Savaş, belediye meclis çalışmalarında parti ayrımı yapmaksızın kentin sorunlarını çözüme kavuşturmak adına önemli çalışmaları hayata geçirdiklerini bildirerek, tüm sivil toplum kuruluşlarının kente sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.
     Savaş, kentin her zaman birlik ve beraberliğe ihtiyacı olduğuna değinerek, ''''Bu noktada kavga değil barış peşindeyiz. Var olan sorunlar da ancak böyle çözüme kavuşur'' dedi.
     Sivil İnisiyatif Grubu adına konuşan Alaaddin Taş ise çok geniş bir sosyal ve siyasi yapıya sahip olduklarını, bu yapının 3-4 aylık bir çalışmanın sonucunda kurulduğunu ifade etti.
     Ülkedeki tüm siyasi partilerin grup içinde temsil edildiğini belirten Taş, 100'e yakın sivil ve siyasi grubun bu yapıya destek verdiğini, ülkenin ve kentin sorunlarına çözüm bulma konusunda önemli çalışmalar yapacaklarını söyledi.

     Taş, Hatay'ın tarih, medeniyet, barış ve hoşgörünün en güzel örneklerinin yaşandığı bir yer olduğunu, grubun da bu ortak yaşam duygusuna katkıda bulunmak adına hareket edeceğini kaydetti.