BAŞKAN SAVAŞ SİYASİ RANTLARIN PEŞİNDE DEĞİLİZ

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Belen İlçesi’nde ki Sivil Toplum Kuruluşları yanı sıra mahallelerini ziyaret edip vatandaşların isteklerini dinleyip, vatandaşlarla birlikte çözüm yolları aradı.

BAŞKAN SAVAŞ SİYASİ RANTLARIN PEŞİNDE DEĞİLİZ

Belen merkez, İssume, Müftüler, Soğukoluk, Atik Mahalleleri sakinleriyle bir araya gelen Başkan Savaş yapılan ve yapılacak olan çalışmalar hakkında bilgilendirmede bulundu. Kanunsal gecikmelerden dolayı biriken su faturaları ödemesinin taksitle ve faizsiz bir şekilde ödeme kolaylığı sağlayacaklarını vurgulayan Başkan Savaş, Hatay’ın her noktasında hizmet edeceklerini ifade ederek, “Telefon, Email, Fax gibi iletişim araçlarını kullanarak bunun yanında vatandaşlarımızı ziyaret ederek sorunlarını öğreniyoruz ve çözüm üretmeye çalışıyoruz” dedi.Gidilen her yerde sorunları tespit edip çözme amacında oldukların, siyaset peşinde olmadıklarını vurgulayan Başkan Savaş, “Kimsenin emeği boşa gitmeyecek. Bizi destekleyen, desteklemeyen herkese hizmet edeceğiz. Siyasi rantların peşinde olmayarak hizmetleri yapacağız” dedi.Öncelikli sorunun su olduğunun altını çizen Savaş, su sorununun giderilmesi adına ekiplerin gereken gayreti gösterdiklerini ifade etti. Su sorunun giderilmesi için 50’ye yakın açacaklarının ve ihalesi üzerinde çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Diğer ilçelerde olduğu gibi Belen’de hizmetteki payını fazlasıyla alacağını belirten Savaş, Su, yol, park alanı, sosyal ve kültürel alanlarda gereken çalışmaların yürütüleceğini ifade etti. Hatay’ın gelişmesine gelişirken insanların huzuruna önem verdiklerinin altını çizen Savaş, “Hatayımızda öncelikle huzuru sonra hizmeti düşünüyoruz. Huzur olmadan hizmetin bir anlamı olmaz, Bizler Hatay’da ayrıştırma peşinde değil kardeşliği, sevgiyi birliği ve beraberliği daha güçlendirme peşindeyiz” dedi.Başkan Savaş ayrıca, Belen Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Belen Ziraat Odası, Belen Esnaf ve Sanatkarları Odası’nı ziyaret ederek fikir alışverişinde bulundu.