BAŞKAN SAVAŞ SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, belediyede çalışan memurların özlük hakları ile ilgili iyileştirmeler getiren denge sözleşmesini imzaladı.

BAŞKAN SAVAŞ SOSYAL DENGE SÖZLEŞMESİNİ İMZALADI
Hatay Büyükşehir belediyesi meclis salonunda gerçekleşen imza törenine TÜM-BEL SEN başkanı Ömer Salih Eroğlu ve belediye personeli katıldı. . TÜM-BEL SEN başkanı Eroğlu yaptığı konuşmada “Burada hem personeliyle hem de halkıyla bütünleşen özdeşleşen bir belediye başkanı gördüm. Bu bizim için büyük bir kazanç çalışanı adına büyük bir kazanç çünkü Türkiye genelinde belediyelerde çok ciddi olumsuzluklar yaşanıyor. şunu çok iyi biliyorum büyükşehir belediyesi yeni yapılanmakta olan yeni yeni kendine geniş bir hareket alanı bulan ve bu alan içerisinde kendini var etmeye çalışan bir yapı henüz oturmamış düzelmemiş eksikleri olabilir ve ben inanıyorum ki daire başkanları ve ekibiyle beraber samimiyetiyle beraber bu verilen görevi ekibiyle beraber en iyi şekilde yerine getirdiğini düşünüyor. Bu duygularla sayın Belediye Başkanımız da personelinin heralde ATM memuru olması istemez biz de istemeyiz. Kazandığımız mevzilere bugünlere sahip çıktığımız gibi bundan sonra da sahip çıkmak durumundayız. Değerli dostlar değerli kardeşlerim bura da toplu sözleşme töreninde bir arada bulunuyoruz. Bu törenin hazırlanmasında emeği geçen özellikle kabul buyuran çok değerli sayın Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum. . Bizim olmazsa olmazlarımızdan bir tanesi toplu sözleşmedir, diğeri grevdir. Mücadelemize burada sayın başkanımızın da desteğiyle taçlandırmış olacağız bu nedenle bu duygularla toplu sözleşmemizi Hatay Büyükşehir Belediyesi çalışanlarına hayırlı olmasını diliyorum herkese sevgi ve saygılarımı diliyorum” dedi.Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü savaş yaptığı konuşmada “Öncelikle Başkanımıza teşekkür ediyorum. Tüm memur arkadaşlarımı tebrik ediyorum toplu sözleşmeden dolayı tabi başkanımızın dediği sendika harklarımızı alacağız artık işveren de versin ama alırken de işveren bu işi yüzü gülerek versin.
Görsün ondan sonra 5 e 5 kala masasında çalışmaya başlayan memur, saat 5 e 10 kala gitmek için gitmek için çabalamayan memur 5 i 10 gece gördüğüm arkadaş olsun daha işim bitmedi kalmak istemeyen kalmasın gitsin. Karşısına gelen insanlara hemşerilerine  yüzü gülerek hizmet etsin. Annesinin elini öper gibi, babasına şefkat gösterir gibi, çocuğunun başını okşar gibi memleketine hizmet etsin ondan sonra alsınlar canımı hizmet edelim. Ondan sonra alsınlar istedikleri kadar parayı  şimdi beş buçuk yıldır belediye  başkanıyım daha önceki bu belediye sözleşmesinden bir şey anlamadım. Şunu arkadaşlar şöyle görüyorum bu bizim hakkımız diye biliyorum kimsenin hakkı değil, Belediye sözleşmesi hakkı karşılıklı sempatik kararla yapılan performansı katkı sağlıya bilir. Yani karşınıza gelen Hataylı hemşerilerimize çatınızı çatasınız diye değil bugün git yarına gel diyesiniz diye değil, yani sabah erken saatte mesaiye gelmek için akşam mesai bitmemesi için yüzünüzden tebessüm eksilmemesi için verilen haktır. 4 aylık bunu yapıyoruz ama şunu bilin yeni kurulan belediyeyiz herkesin sarf ettiği enerji 2 kat olması lazım göstereceği empati ve sempatik tavırlarında 2 kat olması lazım. Gelen insanlara memur zihniyetiyle değil onlara hizmet veren bir kardeşi, bir eşi, bir annesi, bir babasına eder gibi hizmet etmesi lazım. Kapıma kim gelmişse görüşmüşümdür görüşmediğim zamanlar ise oluyor dışarıya toplantılara yetişmemiz gerekiyor. Ben şunu diyorum bu para helal olsun size Hatay ın parası helal olsun size Hatay milletine hizmet eden bir kurumsunuz bunu helal ettirmeniz için çaba sarf etmeniz gerekiyor. Hatay halkının da hizmete ihtiyacı var, şefkate ihtiyacı var. Teşekkür edilmesi gerekiyorsa teşekküre ihtiyacı var. Olay maddiyat yönünden ziyade manevi bir has beklenti,  mekanik olarak herkese hizmet edebilirsiniz. Yüzünüzde o güler yüz yoksa o şefkati merhameti katmıyorsanız sadakati katmıyorsanız o verdiğiniz hizmetin hiçbir önemi yoktur. İnsansak insani boyutlar çerçevesinde hemşerilerimize hizmet etmemiz lazım. Başkanımız ideolojik bakabilir ben insani boyutta bakmak zorundayım biz Hatayın bütününe hizmet vereceğiz. Oy verdi oy vermedi ben verdim o vermedi. Hatayın 1 milyon 503 bin 600 kişisi bizim için kutsaldır hizmet bekleyen insandır. Biz seçim zamanı yine siyaset yapacağız ama sizi karıştırmayacağız nasıl bundan önceki heyete siz kalın işinizi yapın hizmete devam edin siyaseti biz yapacağız. Hizmeti yaptıkça belediyenin yüzü gülecektir. Bize bakış tarzı değişecektir. Belediyeye pozitif bakan insan sayısı artacaktır. Bunlar yoksa ekonomik anlamda katkı sağlamak tamam bir nebze iyidir. Bunları milletin hayır duasıyla süslemek lazım oda size kalmış artık. Bu toplu sözleşmenin sizlere Hatay halkına hayırlı olmasını diliyorum” dedi.