BAŞKAN SAVAŞ TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR

Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) kesin kararı sonrası Hatay Büyükşehir Belediye Başkanlığı kesinleşen Doç. Dr. Lütfü Savaş, HATMEK’te yapılan kokteyl ile vatandaşların tebriklerini kabul etti.
BAŞKAN SAVAŞ TEBRİKLERİ KABUL EDİYOR
HATMEK’te düzenlenen tebrik töreninde konuşan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Hatay halkının yapılan itirazlara ve engellemelere rağmen davasına sahip çıktığını ve girmiş oldukları  imtihandan başarıyla çıktıklarını belirtti.27 gün boyunca vermiş oldukları kararın arkasında duran kardeşlerime teşekkür ediyorum diyen Başkan Lütfü Savaş, “Bize inanan tüm vatandaşlarımıza, yapılan haksız itirazlara karşı koşturmuş ve kardeşlerimiz davasına sahip  çıkmışlardır.”dedi.YSK'dan çıkan kesin sonucun Hatay halkına hayırlı olmasını dileyen Başkan Savaş, artık Hatay halkına hizmet vaktinin geldiğini belirterek, "Biz 5 yıl başkanlık koltuğuna oturmadık bundan sonrada oturmayacak hizmet edeceğiz. Seçim öncesinde de söylediğimiz gibi ayrım gözetmeksizin 1.503.006 hemşerimizin başkanı olacağım.” açıklamalarında bulundu.Bugüne kadar ki 5 yıllık süreç içerisinde Antaky aki hemşehrilerinin ailesinden bir parça olduğunu belirten Savaş, başta partisinin genel başkanı olmak üzere hem Cumhuriyet Halk Partisi ailesine hem de tüm hemşehrilerine teşekkür etti. Antakya'da yapmış oldukları hizmetlerin daha büyük ölçeklisini Hatay'da yapmaya hazır olduklarını kaydeden Savaş, "Stratejik planımız ve projelerimiz hazır. İlk hamleleri İnşallah önümüzdeki günlerde atacağız. Bugüne kadar Antakya'da dil, din, ırk, renk gözetmeksizin bütün hemşehrilerimin yanında, hepsine eşit yakınlıkta oldum. 
 Bundan sonra da tüm Hatay'daki hemşehrilerimiz için aynısı geçerlidir" diye konuştu.Kentteki hassasiyetlerin, değerlerin ve güzelliklerin farkında olduklarını belirten Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bu hassasiyetleri canı gönülden kucaklayarak değerleri geleceğe taşıma adına önemli adımlar atacaklarını söyledi.Biz burada 33 gün gecikmeli tebrikleri kabul etsek de mazbatayı halkın 30 Mart akşamı verdiğini belirten Başkan Lütfü Savaş, “İlçe başkanlarımız ve milletvekillerimiz ile birlikte herkese hizmet taşımayı sağlayacağız. Tüm renkleri birlik ve beraberlik içinde barındırarak huzuru sağlayacağız.” şeklinde konuştu.Mitinglerde verdiğimiz sözün arkasındayız diyen Defne İlçe Belediye Başkanı İbrahim Yaman, “Hatay halkına hayırlı olsun. Hatay’ı hep birlikte kalkındıracağız.”CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, “Seçim sonuçlarını sindiremedikleri için kutlamayı geç yaptık. Vatandaşın bize 30 Mart akşamı verdikleri mazbatayı geciktirmelere rağmen kesin olarak 3 gün resmileşti. Bundan sonraki süreçte işimiz hizmet. Hatay’daki huzur, birlik ve kardeşliğin devamı için çalışmaya devam edeceğiz.”dedi.CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, “Seçimden 1 ay geçti ama 1 ay boyunca resmi olmayan belgelerle itirazlarını sürdürdüler. Hatay’ı germek için çaba harcayanlara karşı YSK son kararını verdi. Hatay’da Lütfü Savaş’ın kazanması barış ve kardeşliğin kazanmasıdır. Demokrasinin zaferidir. Etnik kökeni, kimliği ne olursa olsun herkese hizmet üretilmesidir.”şeklinde konuştu.Hatay’ı marka şehir yapmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirten  CHP Hatay İl Başkanı Servet Mullaoğlu, “Seçim sürecinde ve seçim sonrasında bize yardım eden tüm kardeşlerimize teşekkür ediyorum. Hatay’da binlerce yıldır süren kardeşlik ruhunu yaşatmaya ve bu birliği devam ettireceğimize emin olabilirsiniz. Türkiye’nin özeti Hatay; Hatay’ın özeti Lütfü Savaş’tır.