BAŞKAN SAVAŞ VATANDAŞLA İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR

Birlik, beraberlik ve dayanışma buluşmaları çerçevesinde ziyaretlerini aralıksız bir şekilde devam ettiren Hatay Büyükşehir Belediye(HBB) Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,  Kırıkhan, İskenderun ve Arsuz ilçesindeki mahalleleri ziyaret ederek vatandaşlarla bir araya geldi.

BAŞKAN SAVAŞ VATANDAŞLA İÇ İÇE OLMAYA DEVAM EDİYOR
CHP Hatay Milletvekili Mevlüt Dudu’nun da eşlik ettiği ziyaretlerde duygu ve düşüncelerini dile getiren Başkan Savaş, birlik, beraberlik ziyaretleri çerçevesinde seçildiğimiz günden bu yana ilçe ilçe, mahalle mahalle dolaştıklarını ifade ederek, ilimizde yüz yıllardır var olan kardeşlik bağlarının daha da pekiştirilmesi ve gelecek nesillere aktarılmasında toplumun her kesimine büyük görev düştüğünü kaydetti.İlimizdeki huzuru, çocukların geleceğini siyasetin üstünde gördüklerini belirten Başkan Savaş, “Siyasetin üstünde gördüğümüz içinde tüm renklerimizle bir arada birlik, beraber toplantıları yapıyoruz. Buraya siyaset konuşmaya gelmedik siyaseti bir kenara koyup artık sadece hizmetlerimize bakacağız. 5 sene sonrasında eğitim, kültür, sanat, spor konuşacağız, siyaset konuşmayacağız.
Yapılacak olan hizmetlerimizi, sağlayacağımız huzuru konuşacağız” dedi.Başkan Savaş, Hatay'ın birlik ve beraberlik içerisinde kalkınması adına göreve başladığı günden bu yana canla başla çalıştığını kaydederek, Hatay'ın geçtiği kritik dönemlerde kanaat önderliği görevini üstlenerek sağduyuya yönelik binlerce toplantı yaptıklarını ifade etti.Sorumluluğumuzun Farkındayız Hatay halkının her türlü olumsuz şartlarda yanlarında olduklarını belirten Başkan Savaş, “Hatay halkının bu tutumundan dolayı teşekkür borçluyuz ve hizmet borçluyuz. Bizler sorumluluğumuzun farkındayız. Hatay’ın geleceği adına ne varsa yapacağız. Kimsenin şüphesi olmasın ki Hatay layık olduğu şekilde yönetilecek ve hizmet görecek” dedi.Geçtiğimiz hafta sonun yaşanan sel felaketine değinen Başkan Savaş, “Yaşanan sel felaketinde kim sıkıntı yaşadıysa hepsine yetiştik. Büyükşehir Belediyesi’ne ve HATSU’ya güçlü bir yapı oluşturduk. Şu an iş makinelerimiz çok güçlü” dedi.Su sıkıntısının üstesinden geldiklerini ifade eden Başkan Savaş “Suyu vatandaşımıza ulaştırmak için TEDAŞ’ın yaptığı elektrik kesintilerinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Halkımızın da bunu bilmesini istiyorum TEDAŞ elektriği düzenli verirse, su da aynı şekilde düzenli biçimde hemşehrilemize ulaşacaktır” dedi.