BAŞKAN SAVAŞ’TAN ANTAKYA ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, eğitime destek faaliyetleri kapsamında Antakya Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti.
BAŞKAN SAVAŞ’TAN ANTAKYA ANADOLU LİSESİ’NE ZİYARET
Ziyarette Okul Müdürü Ahmet Cantaş, Müdür Yardımcıları Nevin Korkmaz, Saffet Yurttagül, Okul Aile Birliği Başkanı Gamze Saraç ve öğretmenler hazır bulundu.   Antakya Anadolu Lisesi Müdürü Ahmet Cantaş ziyarette okulun faaliyetleri ve öğrencilerin elde ettiği başarılar hakkında çeşitli bilgiler verdi. Başkan Savaş'ın bugüne kadar eğitime verdiği desteği yakından takip ettiklerini ve takdirle karşıladıklarını dile getiren Okul Müdürü Cantaş, okulun bazı eksikliklerinin tamamlanması için Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’tan destek talebinde bulundu.Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, göreve geldikleri ilk günden itibaren eğitime destek faaliyetleri kapsamında kentte bulunan birçok okulun fiziki eksikliklerini gidermeye yönelik çalışmalar gerçekleştirdiklerini, ihtiyacı olan çeşitli okulların bahçelerine asfalt ve parke taşı döşediklerini, oyun gurupları monte ettiklerini, teçhizat desteğinde bulunduklarını ve ağaçlandırma çalışması yaptıklarını dile getirirken, bu çerçevede Antakya Atatürk Lisesi’ne de her türlü desteği sağlamak amacıyla ziyarette bulunduklarını kaydetti. 

             Ziyarette kent genelinde yapılan icraatlara da değinen Başkan Savaş, alt yapı konusunda Antakya’da ilklere imza atıldığını, çok büyük yatırımlar yapıldığını ve kapsamlı faaliyetler yürütüldüğünü ifade etti.

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren Bedensel Engelliler Basketbol Takımının Antakya Anadolu Lisesi Spor Salonu’nda lig maçlarını oynadığını ifade ederek, “Antakya Anadolu Lisesi Spor Salonu’nu amacı doğrultusunda kullananlardan biri de biziz. Mevcut salon’un tadilatını yaparak eksikliklerini gidereceğiz. Bu sayede okulda eğitim gören çocuklarımızın sportif ihtiyaçlarını cevap vermiş olacağız, hem de Bedensel Engelliler Basketbol takımımızın daha çağdaş ve modern ortamda müsabaka yapmalarını sağlamış olacağız. Aynı zamanda Antakya Anadolu Lisesi Kız Yurdu’nda kalan öğrencilerin spor yapabilmeleri için fitnes spor aletlerinin montesini gerçekleştireceğiz” dedi.Başkan Savaş, ziyarette okul müdürü Cantaş’a Antakya Belediyesi saati hediye etti.Okul ziyaretinde yapımı planlanan 450 araçlık Oto Park hakkında görüşlerini de belirten Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, Antakya Lisesi bahçesindeki yatılı pansiyon binası yanında yer alan ve mülkiyetinin bir kısmının Vakıflara, bir kısmının Milli Eğitime ait olan alanı 450 araçlık bir otoparka dönüştürme konusunda görüşmelerin ve girişimlerin yakında sonuçlanacağını ümit ettiğini ve çalışmalara bu yıl içinde başlamayı hedeflediklerini kaydetti.Savaş, oto park’ın yapılması ile birlikte Cumhuriyet, Fatih, Adnan Menderes, Mustafa Sevgi, Müftülük civarı ve bölgede bulunan bir çok caddenin oto park sorununu kökten çözüme kavuşturacağını vurguladı.