BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE SINAV MOTİVASYONU

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş eşi Doç.Dr.Nazan Savaş’la birlikte, hafta sonu yapılan SBS sınavı öncesinde geçtiğimiz Cuma günü, Antakya Belediyesi Okuma Salonu’nda düzenlenen SBS kursu sene sonu etkinliğine katılarak öğrencilere moral verdiler.

BAŞKAN SAVAŞ’TAN ÖĞRENCİLERE SINAV MOTİVASYONU
 Savaş çifti, Cebrail Mahallesi Ali Rıza Çamlığında yapılan etkinlikte bir yıl boyunca ücretsiz SBS kursuna katılan öğrencilere başarı dileklerini iletti. Etkinliğe aileleri ile birlikte katılım gösteren kurs öğrencileri ensturumanlar çalarak, şarkılar söyleyip hünerlerini sergilediler ve sınav öncesi stres attılar.Haftada on saat ders, dört saat etüt hizmeti verilen öğrenciler SBS’ye hazır olduklarını söylediler. SBS kursları eğitim danışmanı Mustafa Akgül öğrencilere sınavla ilgili uyarılarda bulundu . Öğrencilerin bilmedikleri soruları cevaplamamaları, sınav gecesi her zamanki saatte yatmaları ve sınav sabahı fazla yemek yememelerini öğütleyen Eğitim Danışmanı Mustafa Akgül kursun açılışında emeği geçen Antakya Belediye başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a, Hatay Eğitim Gönüllüleri Derneği’ne ve Antakya Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü’ne teşekkür etti.  Etkinlikte söz alan gönüllü öğretmenler de öğrencilere SBS’de başarılar dilediler. Öğrenci velileri ise böyle bir kursun çocuklarına ücretsiz tahsisinde başta Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür edip dua ettiklerini belirttiler.
 
Etkinliğe katılan Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş konuşmasında bu tür kursların sosyal belediyecilik anlayışı gereği belediyelerin asli görevi olduğunu belirterek kursa katılan öğrencilerin başarılarından gurur duyduğunu belirtti. İki yıldır destek verdikleri bu kursla dar gelirli ailelere bir nebze olsun nefes aldırdıkları için mutlu olduğunu belirten Başkan Savaş, belediye olarak imkânlar dâhilinde dar gelirli vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza sahip çıkmaya devam edeceklerini söyledi. Kurslarda görev alan öğretmenlere ayrı ayrı teşekkür eden Başkan Savaş bu yıl da geçen yıl gibi iyi bir başarı grafiği çıkacağına inandığını belirtti. Antakya Belediyesi Okuma Salonu SBS kursları bu yıl 150 öğrenciye hizmet verdi. Gelecek yılın öğrencilerini ise seçme sınavıyla tespit ediyor. 1500 yedinci sınıf öğrencisinin başvurduğu seçme sınavı sonuçları bu hafta açıklanıyor. Kursta test kitapları, yaprak testler dağıtılarak aylık deneme sınavları da yapılıyor. Kursta görev alan gönüllü eğitimciler ise şöyle sıralanıyor: Mehmet Ellek, Rasim Gülen, Nizam Kerkez, Barış Cünetoğlu, Hüseyin Dalbudak, Dilara Sönmez, Hanifi Şahan, Burcu Şilfeler, Ahmet Arslan, Hülya Açar, Ahmet Uçar, Hasan Ulaş ve Mustafa Yılmaz. Kursun İdari işlerini ise Şükran Gözübüyük yürütüyor.