Başkentte Konser İstanbul’da Şiir ve Türkü Dinletisi

Hatay'ın tarihsel, kültürel, sosyal, ekonomik ve turistik değerlerini tanıtmak amacıyla 04-09 Kasım 2014 tarihleri arasında Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenecek olan ‘Başkent’te Hatay Günleri’ etkinlikleri çerçevesinde Hataylı şair-ozan Nebih Nafile konser verecek.
Başkentte Konser İstanbul’da Şiir ve Türkü Dinletisi
6 Kasım 2014 Perşembe günü saat 16.00’da Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek konserde Nebih Nafile gelen konuklara şiir ve türkülerini paylaşırken vokalde kızı Yağmur, ritimde Şahin Yatkın eşlik edecek.Şair Nebih Nafile İstanbul Kitap Fuar’ında da şiir ve türkülerini paylaşacak…TÜYAP ve Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliğiyle düzenlenen Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı bu yıl otuz üçüncü kez 8-16 Kasım 2014 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi- Büyükçekmece’de kapılarını açıyor.
 
Türkiye ve yurt dışından 850 yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımıyla düzenlenen İstanbul Kitap Fuarı’nda söyleşi, panel, çocuk etkinlikleri ve dinletilerle birlikte 270 etkinlik gerçekleştirilecek.-Edebiyatçılar Derneği Antakya Temsilcisi Nebih Nafile, Büyükçekmece’de TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde 33.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı'nda Edebiyatçılar Derneği’nin düzenlediği etkinlikle şiir ve türkülerini okurlarıyla paylaşacak.Şair Halil İbrahim Özcan yönetimindeki “Şiire Yolculuk” etkinliği 8 Kasım 2014 saat 19.00 da Kınalıada salonunda başlayacak. Özkan Mert, Hilmi Haşal, Güzin Oralkan, Nebih Nafile, Bilge Öngöre, Tülin Dursun, Muazzez Uslu Avcı, Şen Çakır, Efsun Gültekin şiirlerini paylaşacak. Şair-ozan Nebih Nafile bağlaması ile çalıp seslendireceği türkülerlerin yanı sıra şiirlerini de okuyacak.Bu yıl fuarın teması ise “Sinemamızın 100 Yılı” olarak belirlendi.  İstanbul Kitap Fuarı tema çerçevesinde yurt dışından çok değerli yazarların konuk edileceği bildirildi. 33.Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı hafta içi günlerde 10.00-19.00, hafta sonu ise 10.00-20.00 saatlerinde ziyaret edilebilecek. Öğrenci, öğretmen, emekli ve engellilere girişin ücretsiz olduğu fuarın giriş bedeli 5TL’dir.