BASKILAR GÖZALTILAR TUTUKLAMALAR BİZİ YILDIRAMAZ

<strong>Ge&ccedil;tiğimiz Cumartesi g&uuml;n&uuml; Samandağ Abdullah C&ouml;mert Alnı&rsquo;nda Hatay Halk Cephesi &uuml;yeleri tarafından basın a&ccedil;ıklaması d&uuml;zenlendi. 6 Kasım g&uuml;n&uuml; şafak operasyonu ile g&ouml;z altına alınan ve tutuklanan Halil Yakut, Mert Aldı&ccedil;oğlu, Servet Eldem, Kudret Aslan, Caner S&ouml;nmez&rsquo;in serbest bırakılması &ccedil;ağrısında bulunan Halk Cephesi &uuml;yeleri &lsquo;Tutuklananlar serbest bırakılana kadar m&uuml;cadelelerinde vaz ge&ccedil;meyeceklerini&rsquo; belirttiler.</strong>
BASKILAR GÖZALTILAR TUTUKLAMALAR BİZİ YILDIRAMAZ
 Halk Cephesi üyeleri yaptıkları açıklamada:”Baskılar, gözaltılar, tutuklamalar bizi yıldıramaz! Tutuklananlar serbest bırakılsın! Katil AKP ‘nin işkenceci katil polisleri 6 Kasım Cuma Günü 7 arkadaşımızı işkencelerle gözaltına aldı. Evler basılıp talan edildi. Bir arkadaşımız kaldığı öğrenci yurdundan alındı.Bunlar yetmezmiş gibi azgınlaşan katil polis emniyetin önünde sahiplenen arkadaşlarına, ailelerine saldırıp 5 kişiyi gözaltına aldı. Valiliğin yaptığı açıklama ‘Terör örgütüne operasyonmuş’, delilleri ise ‘yüzlerini kapatmakmış’ Soruyoruz ‘Yüzleri kapalı olan kişilerin kim olduğununereden biliyorsunuz kim olduğunu? Buda yetmezmiş gibi terör örgütü üyesiymiş. Bu komplodur biz bu komploları Mersin’de kamp yapan Halk Cephelileri komplolarla tutuklayanlardan tanıyoruz. İddianame hazırlandığında delil olarak yasal bandrolleri olan kitapları göstermişlerdi. Bu hukuksuzlukta 3 çocuk 13 kişi tutuklanmıştı. Bunlardan 2’si de Hatay’dandı. Katil AKP iktidara gelir gelmez derinleşen iktidar krizinde Halka karşı sınıf kinini büyüterek savaşa hız verdi ve ilk yaptığı halka karşı baskı sindirme katliam talimatlarını arttırmaktı. Dilek Doğan’ı katletmek, Günay Özarslan’ı 15 kurşunla katletmek, Hasan Ferit’i katletmek, Ankara’da Suruç’ta katliam yapmak terör değil mi? Suçluları korumak terör değil mi? Siz hangi terörden bahsediyorsunuz! AKP’nin teröründen daha büyük bir terörist yoktur. 6 Kasım’da yine faşizm yüzünü gösterdi ve 5 arkadaşımız. Halil Yakut, Mert Aldıçoğlu, Servet Eldem, Kudret Aslan, Caner Sönmez komplolarla tutuklandılar.Hapisanelerde işkence gördüler, tecrit etmek için tek tek hücrelerekonuldular, aç bırakıldılar, saçları kesildi. Siz bizleri yemekle mi, hücrelerle mi sınıyorsunuz? Gerektiğinde aç kalmanın onurunu yıllarca taşıyan bir gelenekten geliyoruz. Uyarıyoruz arkadaşlarımızın başına gelecek her şeyden Antakya Hapisanesi’nin yönetimi sorumludur. Adalet istiyoruz! Komplolarla tutuklananlar serbest bırakılsın. Tutuklananlar serbest brakılana kadar bizler arkadaşlarımızı, çocuklarımızı sahiplenmekten vazgeçmeyeceğiz! Baskılar gözaltılar bizi yıldıramaz! Kahrolsun Faşizm yaşasın mücadelemiz! Halkız haklıyız kazanacağız!”ifadelerini kullandılar.
BASKILAR GÖZALTILAR TUTUKLAMALAR BİZİ YILDIRAMAZ haberi 25 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  5280 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle