BASK'tan Rektör Güder'e ziyaret

Bağımsız Sağlık Sen Genel Eğitim Sekreteri ve BASK Hatay İl Başkanı Metin Yılmaz Mustafa Kemal Üniversitesi'nin 20. kuruluş yıl dönümü nedeniyle MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder'i ziyaret etti.
BASK'tan Rektör Güder'e ziyaret
Yılmaz, MKÜ Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanesi sayesinde halkımız artık şifayı ayaklarının uçunda bulmaya başlamıştır” dedi.Mustafa kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, BASK heyetini kabulünde yaptığı konuşmada şu açıklamalarda bulundu: “Bask Sendikasının 20. Kuruluş Yıldönümü nedeniyle yaptığı ziyaretten çok memnun olduk. Üniversitenin gelişmesi için her zaman kurumlar ve STK'lar ile işbirliği içinde hareket ediyoruz. Göreve geldiğimizde 24.000 olan öğrenci sayısı geçen 2yıl zarfında 33.480 olmuştur. Biz büyürken gerek öğrencilerimizin gerekse de çalışan arkadaşlarımızın güvenliği, eğitim kalitesi ve çalışma şartları en yüksek seviyede tutabilmenin gayreti içindeyiz. Bu anlamda engelli vatandaşlarımız için başlattığımız ülkemizde bir ilk olan Engelsiz Üniversite projemizi tamamlamak üzereyiz. Üniversitemiz içinde engelli vatandaşlarımıza özel kaldırımlardan hastanemiz ve tıp fakültemizde özel asansörlere varan birçok hizmetleri aktif hale getirmiş bulunmaktayız. Bu yıl içerisinde yapılacak olan özel trafik ışıları ile üniversitemiz tamamıyla engelsiz alan haline gelmiş olacaktır.
Komşumuzda yaşana olaylardan dolayı üzüntü duyuyoruz. Arkadaşlarımız ırk, din, renk ayrımı yapmadan büyük bir özveri göstererek mağdur olan Suriye vatandaşlarına hizmet vermektedir. Bu hizmeti veren arkadaşlarımızın mağdur olmaması içinde azami derece hassasiyet göstermekteyiz. Temennimiz bir an önce bu karmaşa ortamının bitip huzur ve mutluluğa kavuşmalarıdır.Sayın Rektörümüzün görüşmemiz sırasında gözden kaçan, çalışanlarla ilgili sorunlara hassasiyet göstererek çözüm odaklı çalışması bize ne kadar farklı bir yönetici olduğunu da göstermiştir. Biz her zaman kamu çalışanları ile yönetim arasında olumlu diyaloglarla sorunların çözülmesi noktasında köprü görmeye devam edeceğiz. Üniversitemizin gelişmesi konusunda sayın rektörümüz ile her zaman koordineli olarak çalışacağız.
Hoşgörü ve bilimle geçecek nice 20 yıllar diliyoruz. Rektörümüzü çalışmalarından dolayı tebrik ediyoruz. ” dedi.