BAŞPİSKOPOS FRANCESCHİNİ VALİ LEKESİZ'İ ZİYARET ETTİ

 İzmir Katolik Kilisesi Başpiskoposu Ruggero Franceschini ve Hatay Katolik Kilisesi Ruhani Lideri Domonico Bertogli, Vali Mehmet Celalettin Lekesiz'i ziyaret etti.
BAŞPİSKOPOS FRANCESCHİNİ VALİ LEKESİZ'İ ZİYARET ETTİ
Lekesiz, Valilik Basın ve Halkla İlişkiler Bürosundan yapılan açıklamada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kentin yüzyıllardır sevgi ve barışın merkezi olduğunu, bundan sonra da olmaya devam edeceğini ifade etti
     Kentte, binlerce yıldır farklı, dil, din, inanç ve kültürlerin barış, hoşgörü ve huzur içinde yaşadığı belirten Lekesiz, insanlarımız barış ve hoşgörü ortamını devam ettirmek için gereken özeni gösteriyor, göstermeye de devam edeceğini kaydetti.
 

     Franceschini ise bölgenin geçici olarak sorumluluğunu aldığını ve burada bulunmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirerek, farklılıkların uyum içinde yaşadığı Hatay'da, her kesimden insana karşı olumlu yaklaşımından dolayı Vali Lekesiz'e teşekkür ettiğini belirtti.
     Vali Lekesiz, Başpiskopos Franceschini'ye, farklılıkların barış ve uyum içinde yaşamasını simgeleyen valiliğin plaketini takdim etti.