BAŞSAVCI YILDIRIM AGC ÜYELERİNİ KABUL ETTİ

Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Enis Yavuz Yıldırım, Antakya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Ahmet Abdullahoğlu ve yönetim kurulu üyelerini kabul etti.
BAŞSAVCI YILDIRIM AGC ÜYELERİNİ KABUL ETTİ
 Ziyarette konuşan AGC Başkanı Abdullahoğlu, yeni Adliye Binasının hizmete geçmesinden dolayı Yıldırım'ı kutlayarak hayırlara vesile olmasını diledi.
     Yıldırım ise yaptığı konuşmada, yapılan bütün çalışmaların amacının hizmet kalitesinin artırılması ve vatandaşın mutluluğunun artırılması olduğunu söyledi.
     Yeni Adliye Binasının hem fiziki hemde teknik donanımı açısından son yıllarda yapılan en güzel adliye binalarından birini olduğunu ifade eden Yıldırım, şöyle devam etti:
 

     ''Binanın yapımı konusunda Adalet Bakanlığı'mızın tüm taleplerimizi olumlu karşıladı. İçimize sinen bir yapı oldu. Binadan içeri giren vatandaşımız iyi ki bu ülkenin vatandaşıyım diyebiliyorsa binamız amacına ulaşmıştır demektir. Umarım adliye binamız adalete, hakkaniyete daha hızlı ve kaliteye vesile olur''
     260 personelle vatandaşa hizmet verildiğini belirten Yıldırım, binada 16 adet mahkeme, 33 adet duruşma, 2 adet amfi sistemli salonunun bulunduğunu ayrıca, 140 kişilik konferans salonu 30 adet savcı, 30 adet hakim odası, avukat bekleme yerlerinin bulunduğunu kaydetti.
     Yıldırım, en son sistem kullanılarak,sesli ve görüntü elektronik mübaşir sistemininde kullanıldığı belirtti.