BAYAN BASKETBOL TAKIMIMIZ TARİH YAZDI

Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, Türkiye Bayanlar Basketbol 2. Ligi (B) Grubunda mücadele eden Antakya Belediyespor Bayan takımının 1.Lige yükselme başarısını gösterdiğini belirtti.
BAYAN BASKETBOL TAKIMIMIZ TARİH YAZDI
 Başkan Savaş, yaptığı yazılı açıklamada, takımın Yozgat'ta düzenlenen Türkiye Kadınlar Basketbol 2.Ligi final müsabakaları son maçında rakibi Edremit Belediyespor'u 71-61 yenerek tarih yazdığını kaydetti.
     Antakya Belediyespor Bayan takımının yeni sezonda Hatay'ı Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray ve BOTAŞ gibi takımların bulunduğu Türkiye Bayanlar Basketbol 1.Ligi'nde temsil edeceğini ifade eden Savaş, açıklamasında şunları bildirdi:
     ''Göreve geldiğimiz günden itibaren Antakya'da gerçekleştirdiğimiz hizmet atağı ile eş güdümde yürüttüğümüz sportif etkinliklerin meyvelerini toplamaya başladık. Çağdaş belediyeciliğin yalnızca asfalt, kaldırım, otopark, yeni köprüler, kavşak düzenlemeleri ve modern parklar yapmaktan ibaret olmadığı düşüncesinden hareketle görev süremizde farklı birçok spor branşına destek verdik, katkı sağladık. Gençlerimizin, çocuklarımızın farklı spor kategorilerinde amatör ve profesyonel olarak faaliyet göstermelerini sağlamak amacıyla bünyemizde Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü'nü kurduk. Kulübümüz bünyesinde çocuklarımızın basketbol, voleybol, masa tenisi, satranç gibi farklı spor branşlarında faaliyet göstermesini sağladık. Nitekim bu girişimlerimizin meyvelerini kulübümüzün hem de kurulduğu ilk yılında Antakya Belediyespor Bayan Basketbol Takımımızla birlikte toplamaya başladık. Takımımızın Türkiye Bayanlar Basketbol 2.liginde ilk sezonunda şampiyonluk elde ederek 1.lige yükselmesi gerek ilimizin gerekse kurumumuzun ülkemizde ve dünyada tanıtımı açısından oldukça önemli bir başarıdır. Bu başarıyı elde eden Bayan Basketbol takımımızı, teknik heyetimizi, sporcularımızı ve emeği geçen herkesi gönülden kutluyorum''