''BAYRAMLAR, SEVİNÇLERİMİZİ VE MUTLULUĞUMUZU PAYLAŞTIĞIMIZ MÜSTESNA GÜNLERDİR'

  ANTAKYA BELEDİYE BAŞKANI SAVAŞ: -''BAYRAMLAR, SEVİNÇLERİMİZİ VE MUTLULUĞUMUZU PAYLAŞTIĞIMIZ MÜSTESNA GÜNLERDİR'' -İL MERKEZİNDE BU YIL 33 NOKTADA KURBAN KESİM MERKEZİ OLUŞTURULDU
''BAYRAMLAR, SEVİNÇLERİMİZİ VE MUTLULUĞUMUZU PAYLAŞTIĞIMIZ MÜSTESNA GÜNLERDİR'
Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, bayramların, sevinçlerin ve mutluluğun paylaştığı müstesna günler olduğunu bildirdi.
     Savaş, Kurban Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajda, tüm İslam alemi olarak heyecanla kutladıkları, dini değerlerin tazelenerek güzellik ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı bir bayrama daha erişmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.
     Bayramda her türlü güzelliğin ve mutluluğun paylaşıldığına dikkati çeken Savaş, açıklamasında, ''Bayramlar, sevinçlerimizi ve mutluluğumuzu paylaştığımız müstesna günler. Her türlü güzelliğin ve mutluluğun yaşandığı bayramlar, eşin, dostun, akrabanın, hastaların ve büyüklerin ziyaret edildiği, ihtiyaç sahiplerine yardım elinin uzatıldığı, çocukların sevindirildiği, dargınlıkların giderildiği özel günlerdir'' ifadelerine yer verdi.
    
     -''33 NOKTADA TOPLU KURBAN KESİM MERKEZLERİ OLUŞTURULDU''-
    
     Savaş, ayrıca, vatandaşların huzur ve güven ortamı içinde bayramlarını geçirebilmeleri için gereken tüm önlemleri aldıklarını belirterek, şunları kaydetti:
     ''Bu yıl 33 noktada oluşturacağımız toplu kurban kesim merkezlerinde ihtiyaç duyulacak her türlü detay düşünülmüştür. Ayrıca tüm mezarlıklarımız bayram ziyaretlerine hazır hale getirilmiş olup, bayramın ilk günü 06.00-10.00 saatleri arasında belediye ve halk otobüsleri mezarlığa ücretsiz taşıma yapacaklar. Vatandaşlarımızın internet üzerinden (www.antakya.bel.tr) vefat etmiş olan yakınlarının mezar yerlerini kolaylıkla bulmalarını sağlamak, özellikle il ve yurt dışında bulunmaları dolayısıyla Antakya'da kabri olan yakınlarını ziyaret edemeyen vatandaşlarımızın sanal ortam üzerinden dua okutabilecekleri, yakınlarının mezar yerlerinin bilgi ve fotoğraflarını görebilecekleri, vefat edenlerin bilgilerinin günlük olarak yayınlandığı her türlü bilgiye kolaylıkla ulaşabilecekleri 'Mezarlık Bilgi Sistemi'de vatandaşların hizmetindedir.''