BBP HATAY BASIN AÇIKLAMASI?

    Büyük Birlik Partisinin Belediye Başkanlığını kazanmış olduğu tek il olan Sivas Belediye Başkanı Sayın Doğan Ürgüp öncülüğünde, zaman aşımı dolayısı ile kapatılan Sivas/Madımak Oteli katliamı dosyasını yeniden açtırdık.
BBP HATAY BASIN AÇIKLAMASI?
Sivas Belediye Başkanımız Sayın Doğan Ürgüp, içerisinde çeşitli sivil toplum örgütlerinin, dernek ve oda temsilcilerinin bulunduğu 114 kuruluşu bir araya getirdi. Konu, Zaman aşımı dolayısı ile kapatılan Madımak Oteli katliamı dosyasını yeniden açtırmaktı. Bunun için Sayın Doğan Ürgüp, 18 kişilik temsil heyeti ile Cumhurbaşkanlığına çıktı. Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül’e Madımak davasının diğer birçok faili meçhul davalarda olduğu gibi derinlemesine araştırılmadığını, kamuoyu vicdanının tatmin olmadığını, ihmalden öte davanın örtbas edildiğini, Uğur Mumcu davasında olduğu gibi konu ile ilgili tanıkların konuşturulmak yerine susturulduğunu, bu davanın cesaretle yeniden ele alınması gerektiğini talep etti. Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül, Alevi’si Sünni’si ile sağcısı ve solcusu ile dernekleri ve oda temsilcileri ile mutabakata varılarak gurup temsilcisi olarak seçilip gelen Belediye Başkanımız Sayın Doğan Ürgüp’e Devlet Denetleme Kurulunu bu davayı yeniden incelemek üzere görevlendireceği sözünü verdi ve sözünde de durdu. Şimdi Devlet Denetleme Kurulu davada ihmal ve kusuru bulunan kurum ve şahısları gün yüzüne çıkarmak üzere göreve başlamış bulunmakta.
 Bu samimiyet ve cesaret karşısında başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Abdullah Gül’e ve adeta kelle koltukta canla başla çalışan Devlet Denetleme Kurulu üyelerine şükranlarımı sunuyorum.   19 Aralık 2000 tarihinde ölüm orucuna giden mahkûmlara karşı “Hayata Dönüş” adı altında büyük bir operasyon düzenlenmişti. Operasyon, 32 kişinin ölümü ve yüzlerce kişinin yaralanması ile sonuçlanmıştı. Yani hayata dönen olmamıştı. Operasyonun sonunda sağ kalan Hacer Arıkan ambulansa bindirilirken; bizi diri diri yaktılar diye haykırmıştı. Çünkü onları çıkan yangından kurtarmak için helikopterlerle yapılan size ıslak battaniye atıyoruz, onlara sarılıp çıkın anonsları ile atılan battaniyeler ne yazık ki yanıcı ve parlayıcı tinerle ıslatılmıştı. Bunu ben söylemiyorum, daha sonra yapılan tahliller sonucu bu ortaya çıkıyor.   Büyük Birlik Partisi Hatay İl Başkanı Nevin Zeytineli olarak ben, “Hayata Dönüş” operasyonu adı altında mahkûmlara tinerli, benzinli battaniye atarak onları diri diri yakan elin, Madımak Otelindeki sanatçıları da diri diri yakan elin aynı olduğunu, Uğur Mumcu’yu öldürenle, Muhsin Yazıcıoğlu’nu öldüren elin aynı el olduğunu düşünüyorum. ALLAH doğrudan yana diyor, zalimleri ALLAH’a havale ediyorum.

 

 

                                                                                                                                             

 

BBP HATAY BASIN AÇIKLAMASI? haberi 06 Aralık 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  66815 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle