BBP Hatay İl Kongresi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Remzi Çayır, eski Genelkurmay Başkanı emekli orgeneral İlker Başbuğ'un tutuklanmasıyla ilgili, ''Eski Genelkurmay başkanının yargılanması, Türkiye'nin normalleşmesi adına çok önemli'' dedi.
BBP Hatay İl Kongresi
 Çayır, Süreyya Düğün Salonu'nda düzenlenen BBP Hatay İl Kongresi'nde yaptığı konuşmada, Genelkurmay başkanının görevinin, hükümetin aleyhinde yayın yapan birtakım internet sitelerini organize etmek olmaması gerektiğini kaydetti.
     Türkiye'de askerin askerliğini, siyasetçinin de siyasetini yapması gerektiğini belirten Çayır, şöyle devam etti:
     ''Eski Genelkurmay başkanının tutuklanıp cezaevine gönderilmesine üzüldük. Fakat artık Türkiye normalleşmelidir. Eski Genelkurmay başkanının yargılanması, Türkiye'nin normalleşmesi adına çok önemli. 'Ben millet iradesini beğenmedim, bu millet doğruları seçmiyor' dersek bu yanlış olur. Bunun için biz demokrasinin ilelebet devam etmesi, millet iradesinin bir daha sekteye uğramaması için Türkiye'nin 12 Eylül'ü yapanlarla yüzleşmesini, 12 Eylül'ü yapanların mahkemeye çıkarılmasını istiyoruz. Son dönemde 28 Şubat'ta 27 Nisan'da yaşananların incelenmesi ve gün yüzüne çıkarılmasını istiyoruz. Niçin- Bir daha bu kural dışı ihlallerin olmaması, millet iradesinin kesintiye uğramaması ve darbe heveslilerinin heveslerinin kursağında kalması için bunu istiyoruz. 12 Eylülde gerçekleşen referanduma bunun için 'evet' dedik.''

     ''Cunta Anayasası devam etmemelidir'' diyen Çayır, konuşmasını şöyle sürdürdü:
     ''Biz dedik ki, 'bu ülkede cunta anayasası devam etmemeli, mümkünse anayasa toptan değişmeli. İnsan ve millet esaslı bir anayasa olmalıdır'. Referanduma sunulan maddelere baktık, 28 maddenin tamamı millet adına önemli. Kenan Evren'in dokunulmazlığının kaldırılıp mahkemeye çıkarılması bu milletin zararına değil.''
     Çayır, Türkiye'nin geçmişiyle yüzleşmesi için bunların gerekli olduğunu, Türkiye'nin artık söz konusu meselelerle vakit kaybetmemesi gerektiğini söyledi.
     Kongrede, tek aday olan Nevin Zeytineli, tekrar il başkanlığına seçildi.
BBP Hatay İl Kongresi haberi 09 Ocak 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  153415 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle