BEDENSEL ENGELİLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI HATAY DA

Bedensel Engelliler Spor Federasyonu tarafından düzenlenen ve Mustafa Kemal Üniversitesi (MKÜ) Spor Salonunda gerçekleştirilen şampiyonaya, 16 kentten 16 takım ve 70 sporcu katılıyor.
BEDENSEL ENGELİLER TÜRKİYE ŞAMPİYONASI HATAY DA
  MKÜ Rektörü Prof. Dr. Hüsnü Salih Güder, şampiyonanın açılışında, Türkiye'de ikincisi düzenlenen şampiyonaya ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını, etkinliğin ilk defa bir üniversitede düzenlendiğini söyledi.
     Şampiyonaya katılım oranının ilkine göre yüzde 100 artış gösterdiğini vurgulayan Güder, MKÜ'nün bu spor branşının yaygınlaşmasında önemli bir misyon üstlendiğini belirtti.
     Güder, şampiyonanın üniversitede yapılmasında, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretmenlik bölümünün büyük çaba harcadığına değinerek, şampiyonaya katılan bütün takımların masraflarını da MKÜ'nün üstlendiğini ifade etti.
 
 
     Badminton Milli Takım Antrenörü Ahmet Bozdam da müsabakalara 100'ün üzerinde sporcunun katılmasının sevindirici olduğunu söyledi.
     Şampiyonanın milli takım seçmeleri niteliği taşıdığını vurgulayan Bozdam, organizasyonda 2-5 Haziran'da Almanya'da düzenlenen uluslararası turnuvaya katılacak sporcuların belirleneceğini kaydetti.
     Bozdam, ''Tekerlekli sandalye'', ''Cüceler'' ve ''Ayakta'' olmak üzere üç kategoride sporcuların tekler, çiftler ve mix (bayan-erkek) kategorilerinde mücadele vereceğini ifade etti.
     Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Asbaşkanı Hüseyin Ateşer ise bütün sporculara başarı dileyerek ev sahibi MKÜ Rektörü Güder'e de teşekkür etti.
     Dünya Bedensel Engelliler Badminton şampiyonu Avni Kertmen, MKÜ Rektörü Güder'e imzalı tüylü top hediye etti.
     Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Komisyon Başkanı Mustafa Erduran'ın da katıldığı şampiyonada, etkinliğe katkıda bulunanlara plaket verildi.
     Konuşmaların ardından, müsabakalar ''Tekerlekli sandalye'' ve ''Cüceler'' kategorilerinde başladı.