Befesa Silvermet te grev var

Çelik-İş Sendikası Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Cengiz Gül, ''Kayıt dışı ekonominin önlenmesinde sendikalaşma önem arz ediyor. Emeğin ve alın terinin sömürülmesine asla müsaade etmeyiz'' dedi.
Befesa Silvermet te grev var
 Gül, Befesa Silvermet Çelik Tozu Geri Dönüşüm Şirketi önünde yaptığı basın açıklamasında, İskenderun Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren şirkette grev kararı aldıklarını belirtti.
     Emeğin en yüce değer olduğunu ifade eden Gül, şöyle devam etti:
     ''Kayıt dışı ekonominin önlenmesinde sendikalaşma büyük bir önem arz ediyor. Emeğin ve alın terinin sömürülmesine asla müsaade etmeyiz. Geçtiğimiz cumartesi çalışan işçiler arasında grevle ilgili referandum yaptık. Sonuçta işçilerin tamamı grevi destekledi. Biz iş yeri sahipleri ile hasım değil hısım olmak istiyoruz. Çalışanı mutlu olmayan bir iş yerinin başarılı olması mümkün değil. Kanunlar gereği grev olan iş yerinde üretim ve satış yapılamaz. Kimse gücümüzü test etmeye kalmasın.
 Yasaların bize tanıdığı tüm imkanları kullanacağız. Toplu sözleşme masasında anlaşma sağlanamadı. Burası ağır sanayi. İşçiye verilen ücretler çok komik rakamlar. Bizim geçmişteki grev kararlarımızı herkes bilir.''
     Gül, fabrikada yaklaşık 125 işçinin çalıştığını ve bunlardan 100'ünün sendikalarına üye olduğunu kaydetti.
     Grevde tüm demokratik haklarını kullanacaklarını ve mücadelelerini sürdürmekte kararlı olduklarının altını çizen Gül, ''Kimse bizi 'İşçi eksiltiriz. Fabrikayı kapatırız' gibi sözcüklerle durduramaz. Yalnız değilsiniz. Kararlı duruşumuz devam edecek. Bu grev 100 günde sürse mücadele devam edecek. Bizi bu şekilde deneyen test eden iş yerleri vız gelir tırıs gider'' diye konuştu.
     Gül, fabrikada çalışan işçilere asgari ücretin altında para verildiğini iddia ederek, bu rakamları asla kabul etmediklerini söyledi.
     Basın açıklamasının ardından işçiler ''İşçi sendika omuz omuza, Direne direne kazanacağız, İşçiyiz, güçlüyüz kazanacağız'' şeklinde sloganlar attılar.
Befesa Silvermet te grev var haberi 17 Temmuz 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  323095 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle