Belediye Başkanı Civelek Çalışan Gazeteciler Günü kutladı

 İskenderun Belediye Başkanı Yusuf Civelek ilçede görev yapan gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Gününü kutladı.
Belediye Başkanı Civelek Çalışan Gazeteciler Günü kutladı
 Civelek, yayımladığı mesajında, gazeteciliğin temelinde büyük bir emek olduğunu belirterek, haber peşinde koşmanın, bir olayı bir fotoğraf karesinde veya videoda görüntüleyip belge haline getirmenin ve haberleştirmenin ancak emek harcamakla mümkün olabileceğini bildirdi.
     Civelek, iletişim teknolojisindeki büyük gelişmeye rağmen gazetecilerin haberlerine büyük emek verdiğini vurgulayarak, ''Emeğinin yanı sıra gazetecinin bilgisi, birikimi, özverisi, meslek etiğine bağlılığı, toplumsal sorumluluğu ve duyarlılığı da gazetecinin önemli vasıflarıdır. Dünyamız küçüldü, gazetecinin sorumluluğu daha da büyüdü. Bir haber olağanüstü büyük bir hızla, milyonlarca insana ulaşabiliyor'' dedi.

     Civelek mesajında şunları kaydetti:
     ''Basında, televizyonda ve çok daha kapsamlı bir ifadeyle medyada çalışan emekçiler, meslek sevgisi ve tutkusuyla her türlü zorluğu ve sıkıntıyı göğüsleyerek, özveriyle çalışmaktadırlar. Emeklerinin karşılığı, daha iyi bir yaşam düzeyi, iş güvenliği, sendikal hakları ve mesleklerini hiçbir baskı altında kalmadan özgürce yapabilmeleri onların hakkıdır. Bu kapsamda medya emekçilerinin Çalışan Gazeteciler Bayramını kutluyorum.''