BELEDİYE YÖNETMEK KUKLA İŞİ DEĞİLDİR

Saadet Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Dr. Necmettin Çalışkan Dörtyol ve Payas’da çeşitli temaslarda bulundu.
BELEDİYE YÖNETMEK KUKLA İŞİ DEĞİLDİR
 Pasyas’da miting gibi mahalle toplantısın katılan Çalışan ardından, Dörtyol Ticaret Odası, Memur-Sen, Engelliler Derneği, Emniyet, Kaymakamlık, Dörtyol Minibüs Kooperatif ziyareti ve son olarak SKM önünde kendilerini karşılayan halkla bir araya geldi.Çalışkan’a Saadet Partisi Hatay İl Başkanı Hamza Çalışkan, Dörtyol Belediye Başkan Adayı Bestami Avcı, Payas Belediye Başkan Adayı Recep Baysal, İskenderun Adayı Halil Çelik, Arsuz adayı Hasan Alış, meclis üyesi adayları ve partililer eşlik etti.Seçim bürosu önünde toplanan kalabalığa konuşan Çalışkan “Belediye yönetmek kukla işi değildir. Hayatı boyunca ikinci adam olmuş, başkasının gölgesinde kalmış adamlarla bir iş olmaz. Şahsiyetiyle kendi kendine var olan adamlarla iş yapılır. Hangi rakip aday, partisine ve genel başkanın gücüne güvenmeden yola çıkmıştır? Bürokrasiden gelen adamlarla, teknik meslek sahibi adamlarla belediye yönetilmez. Bu iş ne kanun maddesi bilmeye benzer, ne de mikro organizmaların yaşam mücadelesinin bilmem neyini bilmeye benzer.
 
Para yönetmek, kadro yönetmek apayrı bir iştir. Gelsinler halkın önünde tartışalım diyen Çalışkan “On seneden beri köklü büyük sorunlara çözüm bulunmadı. Bir tane fabrika kurulmadı. Bu saatten sonra kazanırsak bu dönem şunu yapacağız bunu yapacağız diyorlar. Be hey mübarekler bu güne kadar neredeydiniz? Milleti enayi yerine koymanın alemi yok.” diye konuştu.Ticaret Odası ziyaretlerinde Çalışkan geçmiş Milli Görüş belediyeciliğinde ve iktidarlarında işçi, memur, emekliyi nasıl memnun ettiklerinden yaptıkları yüzde yüzünün üzerinde zamlardan bahsetti. Yandaşı zengin eden bir zihniyete sahip olmadıklarını belirten Çalışkan, “Kadrolarının, meclis üyelerinin, halkı tercih eden, işçiyi, emekliyi, memuru memnun eden bir ekip olarak, güvenilir Allah korkusu taşıyan harama günaha inanan kişiler olduklarını” ifade etti. Minibüs kooperatifi ziyaretinde Çalışkan, “K Belgeleri şoför esnafı perişan ettiğini” söyledi. Memur-Sende konuşan Çalışkan, Saadetin temsil ettiği misyonu kendi şahsiyetiyle mütenasip görenler buraya sahip çıkmalıdır. AK Partinin 2-3 puan fazla veya eksik oy alması ne bir şey kazandırır ne de kaybettirir. Ama o oylar Saadete can suyu olur dedi.Engelliler Derneği’nde engellilere sahip çıkmak dini, insani ve milli bir görevimizdir diyen Çalışkan, “Engellilerin zayıfların, düşkünlerin, fakir ve yoksulların hâmisi olacağız” dedi