BELKİ ENGEL (SİZ) SİNİZ

3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle bir etkinlik düzenlendi. Etkinliğe Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz ile çok sayıda davetli katıldı. 

BELKİ ENGEL (SİZ) SİNİZ
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Mahmut Aldatmaz konuşmasında; "Bugün 3 Aralık Dünya Engelliler Günü. Ülkemizde Günü dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenlenmektedir. Son yıllarda bu konuda toplum bilinci artmış, etkinliklerde geniş kitleler yer almaya başlamıştır. Engellilerimizin sosyal içinde bağımsız olarak yer alması en temel haklarıdır. Okuyan, yazan, düşünen, üreten, sanat yapan, geçimini sağlayan engelliler için toplumda daha fazla yer açmalı ve onlara fırsatlar sunmalıyız. 3 Aralık Dünya Engelliler Gününün tüm engellilerimizin sorunlarını çözmeye vesile olmasını diliyorum." dedi.Vali Lekesiz ise, ‘Yaratılanların en değerlisi insandır.
 O halde engelli ya da engelsiz hepimiz birbirimizi desteklemek ve birbirimizin dünya yokuşunu çıkmasına yardımcı olmak durumundayız. Memnuniyetle belirtmeliyim ki, yapılan yasal düzenlemelerle engellilerin sosyal, ekonomik, kültürel hayata katılmasına ilişkin yapılan çalışmalar her geçen gün daha iyiye gidiyor. İlimizde de bunun yansımalarını görüyoruz. Bizler sizlere destek oldukça, sizler hayattan daha fazla tat alacak, yaşama azminiz ve sevinciniz artacak. Bunun toplumun tüm kesimleri için bir borç ve görev olduğunu değerlendiriyorum.’ diye konuştu.

Yapılan konuşmaların ardından engelli öğrenciler gösteriler sunarak izleyenlere unutulmaz bir gün yaşattılar.

BELKİ ENGEL (SİZ) SİNİZ haberi 04 Aralık 2012 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  168640 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle