BENZİN ZAMMI VATANDAŞI MAĞDUR ETTİ.

AKARYAKIT BAYİLERİ GAZ İŞVERENLERİ SENDİKASI GÜNEYDOĞU BÖLGE TEMSİLCİSİ ŞANDIR: ''VATANDAŞIN GELEN ZAMLAR KARŞISINDA ALIM GÜCÜ ZAYIFLIYOR''
BENZİN ZAMMI VATANDAŞI MAĞDUR ETTİ.
Türkiye Akaryakıt Bayileri Gaz İşverenleri Sendikası Güneydoğu Bölge Temsilcisi Garip Şandır, vatandaşın gelen zamlar karşısında alım gücünün zayıfladığını ifade etti.
     Şandır, gazetecilere yaptığı açıklamada, son çıkan yasa ile birlikte akaryakıt istasyonlarında akaryakıt ve madeni yağ satışlarında, hizmet ve finansal promosyonlar hariç, hediye, eşantiyon ve promosyon verilemeyeceğini anımsattı.
     Bu düzenlemelerin, akaryakıt maliyetlerini düşürmeye yönelik olduğu belirten Şandır, ''Bundan sonra akaryakıt istasyonlarında pompa satış fiyatı üzerinden indirim yapılacak. Bu uygulama toptan alışveriş yapanları etkileyecek, perakende alışveriş yapan vatandaşlar pek etkilenmeyecek'' dedi.
     Şandır, akaryakıta yapılan son zamlarla ilgili olarak, ''Vatandaşın gelen zamlar karşısında alım gücü zayıflıyor, buda akaryakıt satışlarını azaltıyor, araç satışı artmasına rağmen, nedense akaryakıt tüketiminde azalma oluyor. Pahalı akaryakıtı vatandaş kullanamıyor. Bir ülkede akaryakıt ne kadar çok kullanılırsa üretim de o kadar artar, maalesef günümüzde uygulanan ekonomik modelde üretmeden tüket, üretmeden ithal et, modeli uygulanıyor, bu da ekonominin düzgün gitmemesine işsizliğin artmasına neden oluyor'' diye konuştu.