BEŞİKTAŞ 111 YAŞINDA

 Hatay Beşiktaşlılar Derneği, Beşiktaş Jimnastik Kulübünün 111 yaşına girmesi münasebetiyle muhteşem bir etkinliğe imza attı.

BEŞİKTAŞ 111 YAŞINDA

1903 yılında Mart ayında Serencebey’de bir semt kulübü olarak doğan Beşiktaş, 111. Yaşını kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde, muhteşem bir organizasyona imza atan Hatay Beşiktaşlılar Derneği de 11 yaşına girmenin mutluluğu yaşıyor. Hatay Beşiktaşlılar Derneği tarafından Antakya Mahfelinde düzenlenen etkinliğe katılan Beşiktaş sevdalıları, siyah-beyaz renklere olan bağlılıklarını tazelediler. Saatler 19.03’ü gösterdiğine gökyüzünü aydınlatan havai fişeklerle 11 yaşını kutlayan Beşiktaşlılar Derneği, başta Beşiktaş taraftarı olmak üzere, tüm takımların taraftarından takdir topladı.Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Hatay Beşiktaşlılar Derneği başkanı Mehmet Yıldız, Türk Spor tarihinde, ilk Türk spor kulübü sıfatıyla Beşiktaş Jimnastik Kulübü’nün yeri apayrı önem taşıdığını dile getirdi. Yıldız, konuşmasının devamında ise; “20. Yüzyılın başında, Osmanlı İmparatorluğu’nun en karanlık günlerinde sporcu bir ruhla kurulan Beşiktaş’ımızınvefakar sporcuları, dünya harbinde ve işgal yıllarında halkımızın kurtuluşu için canını vermekten kaçınmamıştır. Cumhuriyetin kurulmasıyla ve Cumhuriyet ilkelerine bağlı yepyeni bir nesil yetiştirilmesinde ön safta yer alan kulübümüz, halkımızın aydınlık bir geleceğe ulaşması için 111 yıldır spor sahalarında sürdürdüğü mücadelesiyle haklı bir gurura sahip olmuştur. Tarihinde nice kahramanlıklar, nice başarılar, nice destanları olan Beşiktaş Jimnastik Kulübü, şerefiyle hakkıyla ve onurlum duruşuyla 111 yıldır dim dik ayaktadır ve gelecekte de dim dik ayakta durmaya devam edecektir.” Dedi.Programda, Hatay Beşiktaşlılar Derneğine yeni üye olan Hüseyin Karaağaç, Nimet Karaağaç, Feyza Aytulun, Bülent Koç, Necip Aydın, Cemil Kasapoğlu, Necmi Kadınoğlu, Emine Nisani, Kemal Faiz, İrem Aytulun, Adil Bertal Seferoğlu, Sabahattin Karaağaç, Aynur Karaağaç, Burak Nazif Utma, Mehmet Miskin, Muhammed İbrahim Ünal, Nurkan Oral ve Hikmet Otuzbir’e rozet takıldı.Düzenlenen etkinliğe aynı zamanda Hatay Beşiktaşlılar Derneği yönetim kurulu üyesi de olan Saadet Partisi Antakya Belediye Başkan adayı Fahri Serdar Özal, Hatay Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Yetişen,  CHP Antakya Belediye başkan adayı Dr.Hasan Ramiz Parlar’ da katılım gösterdi. Ayrıca sponsorlar aynı zamanda yönetim kurulu üyesi olan Gür-Taş sahibi Mustafa Karadeniz, Özal Ses ve Türkkep sahibi Barış Özal’ın Eşi İnci Özal katıldı.

BEŞİKTAŞ 111 YAŞINDA haberi 26 Mart 2014 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay tarafından  53540 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle