BEYAZID İ BESTAMİ TÖRENLE ANILDI

Tarihin en önemli hazretlerinden biri olan Bayezid-i Bestami mezarı başında törenlerle anıldı.
BEYAZID İ BESTAMİ TÖRENLE ANILDI
   Her yıl mayıs ayının son haftasında çeşitli etkinliklerle anılan Bayezid-i Bistami hazretlerinin bu yılki anma törenlerine eski İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu'nun oğlu Beşiktaş eski yönetim kurulu üyesi Murat Aksu, Kırıkhan Kaymakamı Fecri Fikret Çelik, Belediye Başkanı Murat Sakman, AK Parti Hatay Milletvekili Adayı Mehmet Öntürk, Emniyet Müdürü Ahmet Korkmaz, İlçe Jandarma Komutanı P. Yzb. Cemalettin Akyüz, İlçe Müftüsü M. Emin Eneç, siyasi parti ilçe başkanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.
 
 
     Alaybeyli Köyündeki tarihi Darbısak kalesi içerisinde bulunan mezarı başındaki anma törenleri Kur'an-ı Kerim okunması ile başladı. İlçe Müftüsü M. Emin Eneç, yaptığı konuşmada, ''İstanbul'u İstanbul yapan Eyüb Sultan'dır. Konya'yı Konya yapan Mevlana'dır. Kırıkhan'ı Kırıkhan yapan Bayezid-i Bestami'dir. Allahu Teala her ile bir hazret göndermiştir. Bizlere düşen görev ise bunların mezarlarını beklemek değil, onların yaşadıkları gibi yaşamaktır'' dedi.
     Konuşmanın ardından Mevlid-i Şerif okunup, hep birlikte Cuma namazı kılındı. namazdan sonra ise davetlilere ve vatandaşlara yemek ikram edildi.