BEYZA PİLİǒE İKİ BAKAN’DAN İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜLÜ

Akdeniz İhracatçı Birlikleri (AKİB) tarafından 2012 yılında en fazla ihracat yapan şirketlere Adana Hilton otelde düzenlenen “İhracatın Yıldızları” adlı törende plaket verildi.

BEYZA PİLİǒE İKİ BAKAN’DAN İHRACATIN YILDIZLARI ÖDÜLÜ
Geçtiğimiz yıl ülkemizden yapılan ihracatta, birliğe bağlı sektöründe en fazla ikinci ihracat yapan şirket olarak Beyza Piliç (Akyem AŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çalışkan’a ödül verildi. Çalışkan’a ödülünü Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik birlikte takdim etti.2012 yılında kendi dallarında en fazla ihracat yapan firmalara plaket verilen törende,çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren ihracatın yıldızlarına plaket verildi.
Ödül töreninde Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik’in teşekkür konuşmasının ardından kürsüye gelen Ekonomi Bakanı Zafer, Çağlayan ihracatta sağlanan başarıda payı olan, istihdama katkı sağlayan ve ülkemizin kalkınmasına emeği geçen siz değerli işadamlarına katkılarından dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Geceye Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, bazı milletvekilleri, meslek odaları başkanları, Sivil tolum örgütü başkanları ile çok sayıda işadamı katıldı.