BİLİNÇSİZ AVLANMA LEYLEĞİ KANADINDAN ETTİ‏

Antakya İlçesi'nde kanadından vurulmuş halde bulunan leylek, bilinçli vatandaşlar  tarafından Hatay Büyükşehir Belediyesi Hayvan Gündüz Bakım evine getirildi.
BİLİNÇSİZ AVLANMA LEYLEĞİ KANADINDAN ETTİ‏
Burada yetkililer tarafından yapılan ilk müdahalede sağ kanadından silahla vurulduğu tespit edilen leylek hemen özel bakıma alındı. Yaklaşık 2 ay bakımı yapılan leylek için yetkililer; ''Bilinçsizce avlanma sonucunda yaralanmış olabileceğini düşünüyoruz, leylek bir av hayvanı değildir ve uçabilmesi için kanatlarına ihtiyacı vardır. Ne yazık ki yapılan bu yanlış avlanma yüzünden leylek şu anda uçamıyor, beslenmesi dahil tüm bakımı Hayvan Gündüz Bakım evindeki yetkili arkadaşlarımız  tarafından yapılıyor.'' dedi.Avlanma sporunun bilinçsiz yapılırsa nelere yol açabileceğini, hayvanlara nasıl kalıcı hasarlar verebileceğini vurgulayan bakım evi yetkilisi:'' İnsanlarımızı bu konuda uyarmalıyız.'' diyerek insanları bilinçli avlanmaya davet etti.Sağ kanadının iyileşmediği gözlenen Lulu isimli leylek protez kanat için Eskişehir’e yolcu edildi. Protez kanadına kavuşacak olan leylek eski sağlığına kavuşacak ve doğal ortamına bırakılacak.
BİLİNÇSİZ AVLANMA LEYLEĞİ KANADINDAN ETTİ‏ haberi 17 Kasım 2015 00:00 tarihinde firmarehberim.com kaynak gösterilerek Yerel kategorisine Hatay muhabirimiz Hatice Ekmekçi adına  tarafından  1120 kişi tarafından okunmuş 0 kişi tarafından beğenilip 0 kişi tarafından da beğenilmemiştir.

Hatay Firma Rehberi Firmanı Ücretsiz Ekle
Hatay Temsilcimiz olun Ek Geliriniz Olsun
Hatay Radyoları Canlı Radyo Dinle
Hatay İlanları Ücretsiz İlan Ekle
Hatay Yemek Tariflerini Ekle
Hatay Tvlerini Canlı İzle